У Росії визначили, яку ціну платитиме Україна

Понеділок, 19 січня 2009, 08:56

Ціна російського газу для України на I квартал 2009 року буде складати 360 доларів за тисячу кубометрів.

Про це повідомляє російський канал "Вести" на підставі того, що раніше "Газпром" називав європейську ціну газу для України на I квартал цього року в 450 доларів за тисячу кубометрів, а 80% від цієї величини дорівнює 360 доларам.

"Це дорівнює середньозваженій ціні на середньоазіатський газ у I кварталі (340 доларів) плюс мінімальна націнка за транзит", - передає канал.

Утім, озвучена ціна відповідає тільки І кварталу, коли ціна на газ, слідуючи динаміці світових цін на нафту, була на максимумі. В II і наступних кварталах вона знизиться. І не виключено, що в середньому по 2009 року ціна може скласти 250 доларів "над пільгової" пропозиції російської сторони, з якої починалися переговори.

Із 2010 року Україна почне платити європейську ціну за газ, а "Газпром" - ринкову ціну за транзит газу українською територією.

Утім, у найближчій перспективі ціна на нафту навряд чи повернеться до оцінки в півтори сотні за барель. У цих умовах 20-відсоткова знижка в ціні на газ для України є засобом нівелювати пік газових цін у 2009 році; у 2010 без знижки вони можуть виявитися нижчими, ніж у 2009 році зі знижкою, зазначає канал.

Коментуючи в цілому поточну ситуацію, джерело в "Газпромі" сказало, що "найважливішим тактичним результатом є домовленість про відновлення Україною транзиту російського газу через свою територію".

У понеділок документи про співпрацю двох країн у газовій сфері мають бути підписані в присутність прем'єр-міністрів двох країн: Володимира Пуіна і Юлії Тимошенко, яка спеціально приїжджає до російської столиці з цього приводу.

У ніч із суботи на неділю Путін і Тимошенко домовилися про те, що Україна з 2010 року отримає газ за європейською ринковою ціною, а в 2009 році отримає 20-відсоткову знижку до ціни, яка розраховується за визначеною формулою.

Натомість Україна у 2009 році не буде підвищувати чинну ставку за транзит, зберігши її на колишньому рівні - 1,6 долара за тисячу кубометрів на 100 кілометрів.

Як сказала Тимошенко за підсумками переговорів у Москві, відразу після підписання відповідних документів, будуть відновлені всі постачання природного газу.powered by lun.ua