Огризко пояснив, за що Черномирдін одержав попередження

Середа, 18 лютого 2009, 13:52

Міністр закордонних справ Володимир Огризко не виключає можливості оголошення посла Російської Федерації в Україні Віктора Черномирдіна персоною нон ґрата і називає реакцію МЗС адекватною.

Про це він заявив журналістам у середу, передає Ліга.net.

"Як би ви реагували як громадяни України, якби ви прочитали таку заяву в "Комсомольській правді" про те, що наше керівництво без мізків?" – обурився він.

"Мене як громадянина це скривдило. Не можна в дипломатії вести розмову в такий спосіб. Немає порядку, коли посол у країні перебування дозволяє собі такі заяви", - підкреслив Огризко.

"Якби посол України в Росії Грищенко дозволив собі такі заяви, він би через десять хвилин був би в Києві. Реакція адекватна і своєчасна", - сказав міністр.

Огризко підкреслив, що Черномирдіну зроблено відповідне попередження, яке ґрунтується на Віденській конвенції про дипломатичні відносини, яка передбачає відповідні дії країни, що приймає того або іншого дипломата.

"Далі все залежатиме від посла Черномирдіна. Він має зробити так, щоб більше таких заяв під час його перебування не пролунало... Кожна держава може діяти в рамках положень конвенції, і будь-який дипломат, який порушує конвенцію, може бути оголошений персоною нон ґрата", - підкреслив Огризко.

Говорячи про реакцію Міністерства закордонних справ Росії щодо ситуації, Огризко зазначив: "Це потрібно запитати в російського Міністерства закордонних справ".

Дещо раніше МЗС Росії пообіцяв вжити відповідних заходів у випадку, якщо Черномирдіна оголосять персоною нон ґрата.

У середу Міністерство закордонних справ України попередило Черномирдіна про те, що його можуть оголосити персоною нон ґрата в Україні.

Глава МЗС України Володимир Огризко висловив протест у зв'язку з його "недружніми і вкрай недипломатичними оцінками, коментарями і висловленнями на адресу України і її керівництва".powered by lun.ua