Тимошенко "звалює" на Нацбанк свої проблеми - Кучма

Середа, 25 лютого 2009, 12:32

Екс-президент Леонід Кучма вважає, що звинувачення прем'єр-міністра Юлії Тимошенко на адресу Національного банку – "це той випадок, коли перекладають з однієї голови на іншу".

"Сьогодні 80% тих проблем, які прем'єр звалює на Нацбанк, вирішувати треба уряду, тому що це його повноваження", - сказав він в інтерв'ю газеті "Комсомольська правда в Україні".

"Це – економіка, яка катастрофічно падає, це – дефіцит торговельного і платіжного балансу, який зростає семимильними кроками, це – нереальний і дуже дефіцитний бюджет і багато чого іншого", - уточнив Кучма.

При цьому екс-президент зазначив, що за січень фіскальними доходами бюджет "виконано десь наполовину, така ж ситуація і за проминулий період лютого".

"Але ж дефіцит бюджету дуже сильно впливає на інфляцію і девальвацію. За січень Нацбанк урізав монетарні параметри до неможливого, а інфляція виявилася на рівні торішньої. Але рік тому прем'єр-міністр жодних претензій до Нацбанку не пред'являла, навіть хвалила його за ревальвацію", - нагадав Кучма.

"Або НАК "Нафтогаз". Він живе у борг! Він же взяв у грудні короткостроковий кредит у двох банків у 20 мільярдів гривень, прийшов на ринок за доларами і "опустив" гривню. А що йому було робити? Тепер Юлія Володимирівна дорікає: винен Нацбанк", - зазначив екс-президент.

"Але питається: а хто змусив два державних банки дати 20 мільярдів "Нафтогазу"? І це притому що в грудні Нацбанк дав уряду 5 мільярдів, а в січні – мільярд", - додав Кучма.powered by lun.ua