У ЄС захистять Україну від страждань, щоб не страждати самим?

Четвер, 26 лютого 2009, 19:18

Глава комітету з міжнародних справ Європарламенту Яцек Саріуш-Вольськи висловлюється за те, щоб Україна одержала стабілізаційний пакет для подолання економічної кризи.

Про це він сказав у четвер журналістам у Брюсселі.

"Питання, пов'язані з макроекономічною стабільністю наших сусідів, стосуються всіх країн. Тому ми продемонструємо розуміння і, якщо буде можливо, солідарність. І ситуація в Україні найгостріша, ми усвідомлюємо це", - сказав він.

"Всі економіки країн, наших сусідів дуже пов'язані між собою. Ми повинні працювати разом, тому що якщо страждає якась одна країна, страждаємо і ми", - зазначив Саріуш-Вольськи.

"Я вчора розмовляв з Борисом Тарасюком. Ми намагаємося, але рішення з цього приводу ще не прийнято", - додав він.

Саріуш-Вольськи також зазначив, що Європарламент для обговорення питання хоче запросити МВФ, Світовий банк, ЄБРР, Єврокомісію і представників шести сусідніх країн.

"Це проект, поки рішення не було прийнято. Але ми працюємо над цим питанням", - зазначив він, однак не зміг назвати суму, про яку може йти мова.

Він зазначив, що про це можна говорити після того, як Рада міністрів і Європарламент приймуть рішення.

"Ми чекаємо самміту ЄС 19 і 20 березня в Брюсселі, готуємося в один голос говорити на самміті G-20 у Лондоні і стежити за ситуацією в США, тому не очікуйте на цьому етапі оголошення ніяких сум", - додав він.powered by lun.ua