Депутати поспішали з призначенням Наливайченка через Хорошковського і Балогу?

Вівторок, 10 березня 2009, 09:55

Рішення про призначення Валентина Наливайченка головою Служби безпеки України ухвалювалося депутатами поспіхом через чутки про призначення виконувачем обов'язки першого заступника СБУ Валерія Хорошковського.

Про це заявив газеті "Дело" депутат від блоку "НУ-НС" Юрій Кармазін.

"У мене точно була інформація, що в президентському секретаріаті готувався указ про призначення виконувачем обов'язків голови СБУ Валерія Хорошковського", - сказав Кармазін.

Неофіційно цю інформацію підтверджують і депутати від БЮТ.

Можливість призначення Хорошковського на посаду в.о. голови СБУ прихильників Юлії Тимошенко явно не влаштовувала. Тим більше, після штурму підрозділом "Альфа" головного офісу "Нафтогазу України" за його наказом, зазначає газета.

А джерело з Кабміну заявило виданню, що "усі поспішали (з призначенням Наливайченка), тому що голова секретаріату президента Віктор Балога був відсутній (у п'ятницю) у Києві і не встигав прямо давати якісь вказівки".

Керівник фракції БЮТ Іван Кириленко пояснив підтримку кандидатури Наливайченка так: "Ми дали Наливайченку шанс і вважаємо, що, повноправно очолюючи СБУ, він буде повністю підконтрольний і підзвітний Верховній Раді".

Як відомо, у п'ятницю Верховна Рада підтримала подання президента про призначення Наливайченка головою СБУ. За це рішення проголосувала майже вся фракція БЮТ.

Того ж вечора частина фракції БЮТ на чолі з Андрієм Портновим зареєструвала проект постанови про звернення до президента Віктора Ющенка з проханням звільнити Наливайченка з посади голови СБУ.powered by lun.ua