Вінський і Тимошенко розсварилися таки через Укрзалізницю

П'ятниця, 19 червня 2009, 08:10

Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, "прийнявши вимоги олігархів", робила 20% знижку підприємствам гірничо-металургійного комплексу на перевезення на Укрзалізниці.

Про це заявив міністр транспорту Йосип Вінський в ефірі Шустер Live.

"В силу певних умов, прем’єр приймає вимоги олігархів і забирає мільярд у залізниці, робить знижку на 20% гірничо-металургійному комплексу і три рази проводить це рішення на уряді", - сказав він.

"Були компанії, які возили вугілля, метал на залізниці і платили 25-30% від вартості перевезень. Скидки їм робили. Я це відмінив жорстко...Укрзалізниця, через тарифну політику, яку я проводив, за 2008 рік отримала дохід 10 мільярдів гривень", - зазначив міністр.

Вінський наголосив, що "ці гроші йшли в приватні кишені".

"Зрозуміло, що така моя позиція вступила у протиріччя з певними бізнес-інтересами. Колишній директор залізниці почав робити різні речі, які гальмували процес розвитку Укрзалізниці. Я 6 разів абсолютно аргументовано ставив питання перед прем’єром про його звільнення. 6 разів мені відмовляли", - розповів він.

"Останній раз вже була лобова постановка питання – або я, або він. Ну вже уступили", - зазначив міністр.

"Я як міністр, який відповідає за інфраструктуру Євро 2012, ставлю питання, що в аеропорту Львів директор нікуди не годиться, що він завалив всі питання, пов’язані з Євро. Я його звільнив, і вважаю, що там корінним чином треба змінити менеджмент, а прем’єр в силу своїх зв’язків з певними людьми його захищає", - сказав Вінський.

Він підтвердив слова першого віце-прем’єра Олександра Турчинова про те, що Вінський під час формування уряду мав обійняти посаду віце-прем’єра і займатися регіональними питаннями.

"В мене була одна умова до прем’єра: ви повинні мені гарантувати, що у Мінтрансі буде один міністр – Вінський. І перше, що порушила Юлія Володимирівна – цю свою обіцянку. Коли появилися намагання з тіньового сектора керувати міністром", - сказав Вінський.

"Це робили люди, які мали підтримку прем’єр-міністра, які живуть через паркан від її будинку", - повідомив він.

Також, коментуючи ситуацію, яка склалася навколо рекламних роликів за участю Вінського, міністр наголосив: "Напевно, нормальна позиція, коли міністр хоче рекламою підтримати проект, який він 8 місяців впроваджував в Україні".

"Не було ніякого факту проплат реклами з боку Укрпошти, тому що не було такої можливості в Укрпошті", - заявив Вінський.

Міністр також поцікавився, "за який рахунок йде набагато потужніша, набагато дорожча реклама Тимошенко на всіх каналах”.

Як відомо, раніше Вінський написав заяву про звільнення з посади міністра транспорту.

"Моя заява обумовлена серйозними розбіжностями з прем’єр-міністром Юлією Тимошенко щодо політичних, кадрових, економічних питань, а також етики стосунків між членами Кабінету міністрів", - йдеться у його заяві.powered by lun.ua