Європа пропонує Україні кредит, але з умовами

6 переглядів
Понеділок, 29 червня 2009, 21:12

Європейський Союз пропонує Україні кредит для вирішення газових проблем в обмін на структурні реформи в газовій сфері.

Про це повідомив чиновник, близький до українських учасників переговорів, які відбулися у неділю.

"Йдеться про структурні реформи галузі, які, на думку європейської сторони, мають покращити прозорість галузі", - сказав співрозмовник агентства.

Водночас він зазначив, що ці пропозиції мають бути обговорені урядом. Співрозмовник не виключив, що таке обговорення може відбутися вже на найближчому засіданні уряду 1 липня.

За словами чиновника, структурні реформи є обов’язковою передумовою з європейського боку для надання Україні кредиту на заповнення підземних сховищ газу газом, необхідним для здійснення транзиту російського газу в зимовий період.

Як зазначив співрозмовник агентства, такий кредит може бути наданий європейськими фінансовими інституціями за участю Європейського інвестиційного банку та Європейського банку реконструкції та розвитку.

"Думаю, що це буде консорціум (банків)", - сказав співрозмовник агентства.

Він також назвав малоймовірним участь в такому консорціумі Міжнародного валютного фонду або використання кредиту МВФ для вирішення газових проблем.

"Зазвичай, кредити МВФ скеровуються на підтримку платіжного балансу, тобто збільшення золотовалютного запасу НБУ. Ми вже мали прецедент, коли половина кредиту пішла на покриття дефіциту (бюджету)", - сказав чиновник.

"Не думаю, що фінансування проектів, як у цьому випадку, буде сприйнято позитивно в МВФ", - додав він.

У свою чергу представник Єврокомісії також підтвердив, що йдеться про надання кредиту Україні для вирішення проблеми постачання газу в зимовий період.

Водночас, відповідаючи на запитання щодо суми кредиту, представник Єврокомісії зазначив, що, скоріш за все, йдеться про суму менше 4,2 млрд. дол.

"Думаю, цифри будуть набагато меншими", - сказав він. "Скоріше за все – вдвічі", - додав співрозмовник.

УНІАН

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua