Депутат Держдуми: Росія може захистити Україну краще, ніж НАТО

Середа, 23 вересня 2009, 08:21

Депутат Державної думи Росії Ілля Пономарьов вважає, що сьогодні зарано ставити питання про виведення Чорноморського флоту РФ з території Криму.

Про це фракції "Справедлива Росія" Держдуми РФ сказав у коментарі УНІАН.

"Я вважаю, що пройшло недостатньо часу, аби думати про конкретні механізми виходу чи збереження ЧФ РФ в Криму. Думаю, що ситуація ще тисячу разів може змінитися", - сказав Пономарьов.

На його думку, збереження присутності ЧФ РФ у Криму відповідає інтересам і України, і Росії.

"Мені здається, що Росія і Україна – це братські країни. В умовах нормального керівництва з обох боків Росія зможе забезпечити безпеку Україні краще, ніж будь-яке НАТО", - сказав депутат Держдуми РФ.

При цьому він додав, що в такій ситуації питання про виведення флоту взагалі не ставилося б.

"Зараз можуть бути складні відносини, які викликані особистими симпатіями і антипатіями конкретних політиків, але не думаю, що така ситуація триватиме довго. Рано чи пізно в обох країнах прийдуть до влади відповідальні політики, які розумітимуть, що переважна більшість наших країн, - за дружбу", - наголосив Пономарьов.

Як відомо, президент України Віктор Ющенко, виступаючи 21 вересня перед членами Ради зовнішніх відносин в Нью-Йорку, висловив сподівання, що Росія виведе свій Чорноморський флот з Криму до 28 травня 2017 року, як передбачено угодою.

Водночас, він сказав, що Україна готова до діалогу з Росією з усіх проблемних моментів перебування й умов виведення її флоту з території України.

Ющенко також заявив, що майбутнє членство України в НАТО – це "майже синонім незалежності" країни, і наголосив на без альтернативності цього шляху.powered by lun.ua