У НУ-НС обурені, що Мартиненко змушує підтримувати Тимошенко

Вівторок, 27 жовтня 2009, 13:49

Лідер УНП Юрій Костенко не виключає, що рішення про зміну керівництва фракції НУ-НС буде юридично оформлено наступного пленарного тижня.

Про це він сказав на прес-конференції у вівторок у Києві, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Що стосується позиції Української народної партії, то ми незадоволені нинішнім керівництвом (фракції), яке намагається нашу фракцію... підкорити винятково лівому БЮТу – починаючи з підтримки прем'єр-міністра Юлії Тимошенко на президентських виборах і закінчуючи тими ініціативами, які вносить БЮТ, а це, в основному, ліво-популістські ініціативи", - сказав Костенко.

При цьому, коментуючи намір фракції БЮТ звернутися до Генпрокуратури з приводу нібито фальшивого протоколу засідання фракції НУ-НС, на якому розглядалося питання про відставку лідера фракції Миколи Мартиненка, він зазначив, що нинішнє керівництво фракції БЮТ обиралося шляхом збору підписів депутатів.

"І в цьому випадку, коли зараз ведеться дискусія з приводу нового керівництва фракції, процедура переобрання відбувається шляхом збору підписів, а не шляхом засідання фракції", - зазначив Костенко.

"І в цьому плані не треба звертатися фракції БЮТ до Генеральної прокуратури, а треба БЮТу згадати яким чином формувалася нова коаліція – також без засідань, без протоколу, але шляхом збору підписів", - наголосив депутат НУ-НС.

При цьому Костенко не відповів на запитання, скільки на даний момент зібрано підписів депутатів його фракції за відставку Мартиненка. За його словами, дискусії тривають.

"Коли вони (дискусії) будуть завершені, і коли будуть оформлені? Я думаю, наступного тижня", - сказав він.

Відповідно до календарного плану, наступний пленарний тиждень у Верховній Раді – з 3 до 6 листопада.

Як відомо, керівництву Верховної Ради було спрямовано протокол засідання фракції НУ-НС про рішення 38 депутатів цієї фракції відкликати Мартиненко з посади її голови.

Віце-спікер Микола Томенко (БЮТ) заявив, що цей документ сфальсифікований – і фракція БЮТ проситиме Генпрокуратуру порушити кримінальну справу за фактом шахрайства та підробки у відношенні так званого збору підписів за відставку Мартиненка з посади голови фракції НУ-НС.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.