Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

СБУ ЗАВАЛИЛА САЙТ ЧЕРЕЗ ПІРАТСЬКІ ПРОГРАМИ?

П'ятниця, 20 листопада 2009, 12:37

На Дніпропетровщині СБУ викрила та припинила незаконну діяльність кабельного інтернет-провайдера.

Про це йдеться у заяві СБУ з приводу відключення дніпропетровського сайту Gorod.dp.ua.

"У Дніпропетровську слідчими СБУ порушено кримінальну справу за фактом несанкціонованого збуту та розповсюдження інформації з обмеженим доступом (ст.361 КК України) одним з кабельних інтернет-провайдерів регіону", - йдеться у повідомленні.

У СБУ зазначають, що 18 листопада у рамках кримінальної справи за постановою суду співробітниками СБУ проведено обшуки в технічних приміщеннях "зазначеного підприємства".

"Під час огляду на серверному обладнанні інтернет-провайдера виявлено бази даних державних установ, що вміщують інформацію з обмеженим доступом і є власністю держави, більш ніж мільйон зразків комп’ютерних програм, фонограм та відеофільмів, які поширювалися з порушенням авторських прав", - йдеться у повідомленні.

У прес-службі також додають, що серверне обладнання, на якому розміщувалися інформаційні ресурси, вилучено для проведення технічного дослідження та оцінки.

Слідство триває.

Прес-секретар СБУ Марина Остапенко пояснила "Українській правді", що обшуки проводилися у приміщенні провайдера. Перевірялися сервери, що належать сайту Gorod.dp.ua.

Коментуючи на прохання "Української правди" ситуацію з закриттям сайту, голова правління Інтернет Асоціації України Тетяна Попова сказала:

"По суті, сьогодні під цим приводом (поширення інформації з порушенням авторських прав) можна закрити будь-який ресурс. Тому що будь-яка служба, у якої є можливість розміщення користувачем будь-якої інформації, не в змозі контролювати те, що у неї знаходиться на сервері. Це може призвести до того, що будь-яке видання може бути таким чином закрито".

При цьому Попова припустила, що у ситуації з закриттям дніпропетровського міського порталу може йтися про "боротьбу за ринок", або про "спробу ліквідувати яку-небудь не зовсім хорошу інформацію про когось".

"Або це конкурент, або спроба закрити рот неугодним, або це якась провокація. Третє - це дійсно можлива наявність там якоїсь контрафактної інформації. Порушення авторських прав - це явище масове в інтернеті", - сказала вона.

"Але у нас де-завгодно можна купити і базу, і неліцензійну програму. А навіть якщо на програмі наклеєна марочка, що вона ліцензійна, не факт, що отримали за це авторські права", - додала Попова.

Як відомо, у четвер керівництво дніпропетровського порталу Gorod.dp.ua заявило, що робота ресурсу блокована людьми в чорних масках, які озброєні автоматами.

Адміністрація сайту повідомила, що обладнання порталу вимкнено з невідомих причин.


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування