Люди Ющенка нарахували у Тимошенко "неймовірну" дірку

2 перегляди
Вівторок, 15 грудня 2009, 21:50

Дохідна частина загального фонду бюджету не буде виконана на суму близько 36 мільярдів гривень.

Про такий прогноз секретаріату президента заявив перший заступник глави відомства Олександр Шлапак, повідомляє прес-служба президента.

"Це цифра просто неймовірна", - заявив він.

Шлапак висловив обурення тим, що попри те, що президент прогнозував такий розвиток подій і наполягав на необхідності внесення відповідних змін до бюджету 2009 року, цього зроблено не було.

Представник Ющенка також наголосив, що за час діяльності Юлії Тимошенко на посаді прем'єр-міністра прямий державний борг України зріс з 73 млрд. грн. до 225 млрд. грн. Шлапак не виключив, що до кінця цього року борг зросте ще більше.

За його словами, уряд повинен негайно сформувати своє бачення щодо держбюджету 2010 року і подати його до парламенту.

"Ми маємо повну невизначеність щодо бюджету 2010 року. Якщо уряд і далі не подаватиме бюджету до парламенту, то з 1 січня 2010 року він не матиме жодних законодавчих підстав платити хоча б гривню будь-кому і за будь-якими статтями видатків", - наголосив Шлапак.

При цьому він звернув увагу, що українське законодавство взагалі не передбачає в принципі ситуації, коли бюджет навіть не був би поданий до Верховної Ради.

Крім того, заступник глави секретаріату заявив, що Нацбанк до кризи досить добре справлявся із завданнями, які перед ним стояли.

Головна претензія, яка, на його думку, може бути висунута НБУ - відсутність реформування системи організації банківської справи, що могло бути здійснено за час економічно благополучних років - з початку 2005 року до кінця першого півріччя 2008 року.

За словами Шлапака, існує кілька серйозних вад, які далися взнаки в кризовий період. "Перша з них, як виявилося, - НБУ незахищений юридично і є дуже вразливим до політичних ризиків та викликів", - зауважив представник президента.

Шлапак додав, що НБУ не зміг переконати парламент прийняти законодавство, яке б регулювало поняття реальних власників банків і відтак убезпечити банки від тих ризиків, в які вони потрапили у кризовий період.

Водночас, за словами представника президента, завдяки ефективним діям комерційних банків та менеджменту НБУ, найгірші прогнози, які часто робили експерти щодо падіння банківської системи, не справдилися.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua