Янукович відсторонився від НАТО і взяв курс на ЄС

Вівторок, 12 січня 2010, 15:39
 

Лідер Партії регіонів Віктор Янукович вважає достатнім рівень співробітництва України з НАТО.

Про це він сказав в інтерв'ю газеті New York Times у вівторок у Дніпродзержинську, передає Обком з посиланням на Українські новини.

"Україна завжди співробітничала з НАТО, ті програми, що були, Україна їх завжди виконувала. Ми вважаємо, що такого рівня співробітництво сьогодні достатнє і саме такий рівень співробітництва сьогодні підтримує український народ", - сказав він.

При цьому Янукович зазначив, що український народ не підтримує вступ України в НАТО.

Лідер ПР виступає за приєднання України до ініціативи Росії і Франції про створення нової системи європейської колективної безпеки.

Крім того, Янукович, коментуючи своє бачення перспектив вступу України в Європейський Союз, підкреслив, що для цього необхідно проводити реформи.

За його словами, за 5 років діюча влада не зробила нічого з того, щоб наблизити інтеграцію в ЄС.

Лідер ПР відзначив, що у випадку обрання його президентом перед ним стоятиме задача проведення реформ і виконання тих зобов'язань, що Україна брала перед ЄС.

У той же час він вважає, що взаємини з Росією повинні бути прагматичними і взаємовигідними.

"Я вважаю, що ці відносини повинні бути природними, такими як між українським і росіянином народами, тобто вони мають бути дружніми, прагматичними, вони повинні бути стратегічними", - зазначив він.

Крім цього, кандидат у президенти вважає, що відносини зі США також мають бути стратегічними через особливе значення цієї країни у світовій економіці і політиці.powered by lun.ua