СП: Ющенко не винен у банкрутстві банку, Портнов "пересмикує"

П'ятниця, 15 січня 2010, 17:48

Президент Віктор Ющенко не причетний до справи банкрутства банку "Україна".

Про це заявляє головна служба інформаційної політики секретаріату президента у відповідь на інформацію про запит БЮТівця Андрія Портнова до правоохоронних органів надати матеріали даної справи.

"Версія, викладена у запиті народного депутата від БЮТ Портнова, щодо причетності президента України до розслідування справи банкрутства банку "Україна" не відповідає дійсності", - запевняють у СП.

Як сказано в заяві, "Ющенко, як низка інших осіб, які стояли у витоків створення української фінансово-банківської системи, допитувалися у справі банку "Україна" виключно як свідки".

"Ці допити мали пізнавальний характер для слідства, яке з'ясовувало особливості роботи банку і його 27 філій", - наголошують в секретаріаті Ющенка, нагадуючи, що давати свідчення і сприяти розкриттю злочинів - обов'язок громадянина.

"Жодних питань обвинувального характеру Вікторові Ющенку ніколи не ставилось", - запевняє головна служба інформаційної політики СП.

Вона наголошує, що Ющенко залишив посаду першого заступника голови правління банку "Україна" у 1993 році - а "перші ознаки фінансової неспроможності банку почалися з 1997 року, вже за нового керівництва банку".

"За часів керівництва Ющенка банк "Україна" входив до десятки найбільших банків України. Саме завдяки прем'єр-міністру, посаду якого на час банкрутства банку обіймав Ющенко, було зроблено все, щоб зберегти вартість активів банку, що підлягав ліквідації, повернути громадянам їхні заощадження", - запевняють у СП.

"Спроби депутата від БЮТ Портнова у неправдивій інтерпретації поєднати Віктора Ющенка зі справою банку "Україна" можна розцінити як безсоромне і цинічне пересмикування фактів", - стверджує прес-служба президента.

Портнов у запиті до генпрокурора, голів СБУ та МВС зазначав, що Ющенко проходив у справі за фактом розкрадань 2 млрд карбованців вкладників банку "Україна" як один із обвинувачуваних, але уникнув відповідальності у зв'язку з закінченням терміну давності.

"Українська правда"powered by lun.ua