У Польщі вважають, що Тимошенко і Янукович - проукраїнські політики

Середа, 20 січня 2010, 09:41

Новий президент України, незалежно від того, хто посяде цей пост, продовжить політику наближення України до Євросоюзу та НАТО.

Таку думку висловив міністр канцелярії президента Польщі Леха Качинського з міжнародних питань Маріуш Хандзлік кореспонденту УНІАН.

"Ми не маємо такого непокою", - сказав він, коментуючи можливу відмову нового президента від євроатлантичного курсу задля активнішої участі в інтеграційних проектах з Росією.

Він назвав чинну главу українського уряду Юлію Тимошенко та лідера опозиції Віктора Януковича "проукраїнськими" політиками, котрі усвідомлюють, що для "України немає іншого місця, ніж як в Європі".

Міністр відзначив, що Польща, котра з 2004 року вже входить в Європейський Союз, надалі буде підтримувати євроатлантичну інтеграцію українців.

"Польща не бачить об'єднання Європи без України", - сказав він.

Хандзлік також зауважив, що українські власті неодноразово засвідчили, що вони є надійними партнерами, у тому числі, взявши участь в військових місіях в Афганістані та на Балканах, а також підтримали суверенність Грузії під час військового конфлікту з РФ в серпні 2008 року.

"Це дуже знакові факти, які світ не забуде", - сказав він.

Водночас міністр канцелярії президента Польщі наголосив, що українська влада для євроатлантичної інтеграції повинна виконати значний обсяг роботи, який не може зробити ніхто, крім за самих українців.powered by lun.ua