Суддя-колядник просить не водити його в "катівні СБУ" і вимагає звільнень

Вівторок, 26 січня 2010, 10:40

Екс-голова Львівського апеляційного адмінсуду Ігор Зварич просить Генпрокуратуру відмовитися від проведення його допитів у приміщенні СБУ.

Про це сказано в його зверненні до генпрокурора Олександра Медведька.

"Я вимагаю негайного припинення порушення моїх людських і конституційних прав - проводити мої допити в приміщеннях системи прокуратури України, а не в катівнях СБУ", - сказано в ньому.

Зварич мотивує своє прохання тим, що боїться за своє життя в той час, коли перебуває в приміщенні Служби безпеки України.

"Саме голова СБУ Валентин Наливайченко привселюдно, відкрито по телебаченню України публічно погрожував моєму життю, здоров'ю, тому я вимагаю негайно припинити допити в катівнях СБУ", - сказав Зварич.

Крім того, 20 січня Зварич оголосив голодування на знак "протесту проти свавілля, беззаконня найвищих посадових осіб: президента, генпрокурора та його заступників, голови СБУ".

Як сказано у повідомленні, поширеному в понеділок, Зварич вимагає від президента Віктора Ющенка "публічних вибачень за вчинення ним антиконституційних дій" відносно себе, вказаних у відкритому листі від 24 серпня 2009 року.

Він також вимагає відставки генпрокурора Медведька та його заступників Рената Кузьміна та Віталія Щоткіна.

Зварич вимагає відсторонити від проведення розслідування своєї справи та звільнити прокурора Івана Бабенка, начальника слідчого відділу ГПУ Жербицького, слідчого ГПУ Личика за їхні "антиконституційні, незаконні дії, фабрикування справи".

Екс-суддя також вимагає відставки Наливайченка з посади голови СБУ через "публічні погрози" на його адресу та "заборону захищати свої права в судах України".

Зварич також вимагає "розблокування" у Львівському СІЗО своїх заяв, скерованих до найвищих посадових осіб у суди та державні органи, - і розгляду їх судами України.

"Такі мої дії зумовлені очевидними та явними беззаконними діями цих високо посадовців до прав людини", - сказано в повідомленні.

"Дійшло до того, що після оголошення про закінчення розслідування в моїй справі 30 грудня 2009 року о 21 годині, проведеного з грубими порушеннями вимог КПК, до 20 січня мені не надано всіх матеріалів кримінальної справи для ознайомлення, що передбачено законодавством", - заявляє Зварич.

За його словами, слідчий ГПУ Личик 14 січня на клопотання надати всі матеріали справи для ознайомлення, виніс постанову про відмову надання Зваричу всіх матеріалів справи.

Як відомо, Зварич проходить у справі про отримання хабара у 100 тис. доларів. На початку грудня 2009 року Верховний Суд продовжив строк його утримання під вартою до 9 березня 2010 року.

Адвокати Зварича повідомляли, що 11 січня цього року він почав ознайомлення з матеріалами своєї кримінальної справи.

"Українські новини", "Українська правда"

powered by lun.ua