Лавринович вирішив підправити свій варіант правил гри

Середа, 27 січня 2010, 20:12
Перший віце-спікер Олександр Лавринович (Партія регіонів) уточнив ряд положень законопроекту щодо змін порядоку формування виборчих комісій.

Його оновлений законопроект зареєстровано у Верховній Раді, повідомляє сайт парламенту.

У цьому документі підтверджено вилучення норми про те, що засідання виборчої комісії є повноважним, якщо в ньому бере участь не менш як дві третини складу комісії.

Регіонал також пропонує у випадку бездіяльності виборчої комісії, надати комісії вищого рівня право прийняти рішення по суті питання віднесеного до компетенції комісії нижчого рівня. "В день голосування такі питання розглядаються комісією вищого рівня невідкладно", - йдеться у законопроекті.

Крім того, пропонується внести до закону норму про те, що умовою для дострокового припинення повноважень виборчкому є неявка на засідання комісії в день голосування.

Також в документі йдеться: "Рішення  про  дострокове  припинення  повноважень  члена виборчкому приймається одночасно з рішенням про включення до складу відповідної комісії іншого члена комісії, який призначається комісією вищого рівня за поданням голови відповідної ради, або міського голови".

Крім того, Лавринович пропонує, що у разі якщо кандидат не використав  можливість  подати встановлену кількість кандидатур до складу окружкому у строк, ЦВК формує склад окружкому в кількості 14 осіб (по 7 від кожного кандидата)  за поданням голови відповідної облради.

"У разі якщо кандидат не використав  можливість  подати встановлену кількість кандидатур до складу дільничної комісії, окружком формує склад дільничної комісії у кількості 16 осіб (по 8 від кожного кандидата) за поданням міського голови,  голови райради.

Як відомо, Верховна Рада розглядатиме цей законопроект на позачерговій сесії у четвер.

Українська правда

powered by lun.ua