Янукович хоче повернутися з газом на 5 років назад

Субота, 13 лютого 2010, 12:16

Віктор Янукович наполягає на перегляді україно-російських газових відносин і розгляді ідеї газотранспортного консорціуму.

Про це Янукович заявив в інтерв'ю програмі "Вести недели" каналу "Россия 24", що вийшло в суботу вранці.

"Я б хотів, щоб ми повернулися до формату тих відносин, у яких ми були 5 років тому і підійшли справедливо до всіх цих підходів у газових відносинах і з Росією, і з Європейським союзом", - заявив він. 

"5 років тому я пропонував створити газотранспортний консорціум, який би нам дозволив модернізувати українську газотранспортну систему і збільшити обсяги прокачування газу  десь до 200 мільярдів, тобто приблизно на 60-80 мільярдів кубічних метрів. Існуюча газотранспортна система здатна ефективно і якісно вирішувати цю задачу", - заявив Янукович.

Він вважає оптимальним залучення до проекту "Росії як головного постачальника газу в Європу, як  нашого головного партнера і, звичайно, європейських країн-споживачів".

"Ця задача влаштовувала нас, тому що ми не втрачали обсяги прокачування, а це значить - наші економічні інтереси були б враховані", - заявив Янукович.

Він відзначив, що тільки цього року Україна втратила більше 25-28 мільярдів кубометрів прокачування в Європу.powered by lun.ua