Чорновіл: Фірташ вкладав гроші у Януковича, Льовочкіна і Герман

Неділя, 21 лютого 2010, 22:30
Екс-регіонал Тарас Чорновіл заявив, що бізнесмен Дмитро Фірташ вклав у Партію регіонів дуже великі суми грошей.

Про це він сказав в ефірі програми "Чорне та Біле" на телеканалі ТВі.

"Фірташ вклав у Партію регіонів дуже великі суми. Але коли Борис Колесніков заявляв, що Фірташ на партію не дав жодної копійки - він теж був правий", - зазначив Чорновіл.

Депутат наголосив, що "Фірташ вкладав гроші у конкретних людей" - Віктора Януковича, Сергія Льовочкіна, Ганну Герман і деяких інших регіоналів.

Він висловив припущення, що доступ Льовочкіна і Герман до Януковича "був пов'язаний з конкретними фінансовими вливаннями Фірташа".

"Льовочкін був помічником президента Кучми, а потім зник. Потім появився у 2006 році у Литвина, допоміг Литвину програти вибори...А потім раптом опинився у Кабміні Януковича людиною, яка повністю Януковича контролює", - розповів Чорновіл.

"Янукович повністю віддав всі справи на нього і раптом я побачив іншого Януковича. Я не знаю, впливи таких людей, як Льовочкін, чи просто втома, чи просто лінь прийшла. Я не можу цього пояснити", - зазначив депутат.

"Всі люди, які йшли з серйозними проблемами, навіть депутати фракції, до нього прорватися не могли. Якщо вони його десь перестрівали на якихось акціях, то він відправляв до Льовочкіна, той розбереться. А там вже були відкати і все тому подібне", - сказав він.

Чорновіл наголосив, що Льовочкін - це "людина без емоцій, без душі, з абсолютно залізобетонною самовпевненістю".

Депутат розповів, що в Партії регіонів є кілька версій щодо причин наближення Льовочкіна до Януковича: "Починаючи з такої версії, що батько Льовочкіна, який при Кучмі був начальником управління всіх виправних установ, мав якийсь компромат на Януковича".

"Я так думаю, що він (Льовочкін) винирнув, знаючи якісь окремі психологічні особливості Януковича...і зміг гарантувати Януковичу те, чого той потребував вже у середині 2006 року - спокою, повної недоторканості, максимальної фінансової забезпеченості і мінімальних вимог щодо роботи", - заявив він.

"Він не хотів вже працювати. Янукович у 2006 році - це другий Ющенко", - додав Чорновіл. Депутат також вважає, що "Янукович може повторити досвід Ющенка на всі 100%".

Українська правдаpowered by lun.ua