ЄС відкритий до співпраці з Януковичем, але є питання

П'ятниця, 26 лютого 2010, 09:57


Євросоюз відкритий до співпраці з новим президентом України Віктором Януковичем, але потребує з'ясування його деяких контроверсійних передвиборчих заяв.

Про це сказала експерт Центру східних досліджень (OSW, Варшава) Анна Гурська кореспонденту УНІАН у Польщі.

"Атмосфера є така, що його (Януковича) приймуть з повною відкритістю та без упереджень", - сказала експерт.

Водночас, за словами Гурської, Євросоюз має з'ясувати з новим президентом України його позицію по низці питань, щодо яких під час виборчої кампанії він часом висловлював кардинально протилежні погляди.

Зокрема, йдеться про участь України у Митному союзі з Росією, Білоруссю і Казахстаном, що фактично унеможливлює глибшу економічну інтеграцію з Євросоюзом, про підтримку якої теж заявляв Янукович, сказала експерт.

Крім цього, за словами Гурської, європейські політики хотіли б дізнатися про реанімовану новим президентом ідею створення міжнародного консорціуму з управління газотранспортною системою України.

На думку Гурської, у будь-якому випадку на переговорному столі України з Євросоюзом залишаться уже озвучені раніше пріоритети співпраці.

Серед них експерт назвала підписання Угоди про асоціацію, яка в тому числі передбачатиме створення зони вільної торгівлі, лібералізацію візового режиму, енергетичне співробітництво, а також ініціативу "Східне партнерство".powered by lun.ua