У БЮТ ще леліють надію, що Тимошенко втримає прем’єрство

П'ятниця, 26 лютого 2010, 14:11


Якщо нинішня коаліція збережеться, то уряд Юлії Тимошенко працюватиме далі, без переходу в опозицію.

Про це заявив заступник голови фракції БЮТ Сергій Соболєв в ефірі Радіо "Свобода".

"Було б абсолютно безвідповідально в таких умовах йти в опозицію, розуміючи, що є ще можливість не лише посилити саму коаліцію, а й посилити уряд", - сказав він на запитання, куди схиляється фракція БЮТ – до опозиції чи посилення наявної коаліції.

"Саме тому наша позиція чітка: якщо коаліція (з фракціями "НУ-НС" і Блоку Литвина) зберігається, то без сумніву, уряд далі працює, прем’єр-міністр працює", - заявив Соболєв.

"Бо в цих умовах віддати всю повноту влади Януковичу – це безвідповідально. Тому наша позиція так і сформульована: є коаліція, є діючий уряд, який посилюється новими міністрами. Якщо коаліції немає, тоді опозиція", - додав він.

БЮТівець визнав, що "все одно будь-яка конфігурація коаліції залежить від НУ-НС, тому визначеність цієї фракції – це визначеність: чи в нас будуть дострокові вибори (парламенту), чи буде створена коаліція на користь однієї зі сторін".

"НУ-НС зараз є тією фракцією, яка може додати необхідні голоси для створення або зміцнення демократичної нашої коаліції, або для зради України і створення коаліції з Януковичем", - заявив Соболєв.

На запитання, що може пообіцяти Тимошенко "НУ-НСу", щоб закріпити чинну коаліцію, він відповів: "Треба повертатись до тієї коаліційної угоди, яка була. Там визначені всі наші зовнішньополітичні орієнтири, економічні орієнтири. Крім того, тепер всі розуміють, що нарешті треба створювати дієздатний уряд, а не ділити квоти...".

При цьому Соболєв повідомив, що в разі збереження нинішньої коаліції в уряді Тимошенко "без сумніву" відбудуться кадрові зміни.

"На сьогоднішній день є кілька вакансій. Є низка міністрів, які заходили по квоті особисто Віктора Андрійовича Ющенка, який на сьогодні так і не ухвалив для себе рішення, чи він все-таки з Україною, чи з Януковичем. Тут, без сумніву, зміни будуть", - заявив він.

"Якщо уряд зберігається, Янукович змушений буде рахуватись із тими кандидатурами на посади глав адміністрацій, яких подає уряд (я хотів би нагадати), а не він. Саме в цьому і буде полягати співіснування абсолютно різних політичних сил", - зазначив Соболєв.

А в разі переходу команди Тимошенко в опозицію, за його словами, першими її завданнями буде "формування самої опозиції, формування дієздатного опозиційного уряду" і "недопущення тих речей, які вже були проголошені Януковичем як програмові його засади".

Соболєв також виключив можливість розколу фракції БЮТ і переходу її частини в "табір Януковича". "Ми вже пройшли випробування різні. Зараз нехай Янукович в черговий раз пройде випробування владою. Як показує наша історія, ці випробування значно важчі, ніж випробування опозицією", - заявив він.

"Українська правда"powered by lun.ua