Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Турчинов: Європа взяла Януковича в обійми, щоб втримати Україну

Субота, 20 березня 2010, 10:12

Позиція ЄС щодо нової української влади продиктована страхом перед непрогнозованими наслідками перемоги Януковича і можливим курсом на зближення з Росією.

Таку думку висловив колишній перший віце-прем'єр Олександр Турчинов в інтерв’ю газеті "Дзеркало тижня".

"Що стосується позиції наших європейських партнерів, то тут, швидше, не втома, а страх від непрогнозованості наслідків перемоги Януковича. Європа побоюється, що Янукович жорстко піде у фарватері інтересів Російської федерації", - сказав Турчинов.

На його думку, керівництво ЄС обрало курс політики примирення щодо чинного українського президента.

"Європа з погляду свого аналізу вважала і, напевно, вважає до цього часу: якщо вона почне жорстко вказувати на порушення, у тому числі конституційні, то рух нинішньої влади у бік, протилежний Європі, піде прискореними темпами", - вважає політик.

"А так, узявши Януковича в обійми, вона все-таки має надію втримати Україну в зоні своїх інтересів. І не одержати єдиного газового та економічного фронту на сході", - припустив він.

Турчинов додав також, що, виходячи з власних інтересів, Європа використовує подвійні стандарти.

"Неприємно також і те, що використовуються подвійні стандарти. Теоретичні декларації про пріоритети прав людини, загальноєвропейські цінності дуже часто при практичному застосуванні відходять на задній план", - сказав він.

Турчинов додав, що не зважаючи на вищеперелічене, партія "Батьківщина" залишається членом Європейської народної партії, і, ймовірно, що Юлія Тимошенко відвідає її з'їзд, який пройде в кінці березня.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: