Вищу раду юстиції теж очолить людина Януковича?

Понеділок, 22 березня 2010, 11:10

Вища рада юстиції в понеділок обере нового голову, Раду може очолити людина з команди Віктора Януковича  Володимир Колесниченко.

Вибори нового голови Вищої ради юстиції призначені на другу половину дня. З початку весни це буде вже третя спроба замінити чинну голову ВРЮ Лідію Ізовітову, у якої завершився термін повноважень, пише "Дело".

Головний претендент на крісло Ізовітової – її колега, чинний член ВРЮ Володимир Колесниченко, екс-голова Печерського суду і кум голови парламентського комітету з питань правосуддя "регіонала" Сергія Ківалова.

За словами одного з членів ВРЮ, за кандидатуру Колесниченка готові проголосувати мінімум 11 з 20 членів Вищої ради юстиції. Відповідно до закону, цієї кількості достатньо для зміни керівника Ради.

Зокрема Колесніченка можуть підтримати у ВРЮ: "регіонал" Валерій Бондик і директор Інституту підготовки професійних суддів Одеської юридичної академії Володимир Завальнюк (квота ВР); голова Судової палати в адмінсправах Верховного Суду Віктор Кривенко і заступник секретаря РНБО Степан Гавриш (квота президента); нардеп Сергій Ківалов і голова ЦВК Володимир Шаповал (квота з'їзду представників юридичних вузів і наукових установ); заступники генпрокурора Віктор Кудрявцев і Віктор Пшонка, генпрокурор Олександр Медведько і міністр юстиції Олександр Лавринович.

Очікувано, що за себе проголосує і сам Володимир Колесніченко.

Основним супротивником його обрання на посаду голови ВРЮ виступає голова Верховного Суду Василь Онопенко.

Але на його стороні меншість, і можливо, з цим зв'язана відсутність декількох його колег з Верховного Суду на двох попередніх засіданнях Ради. Тоді обирати нового керівника приїжджало 13 членів ВРЮ замість мінімально необхідних для кворуму 14. Гавриш звинувачував відсутніх у саботажі і звинувачував у всьому Онопенка.

Але 22 березня очікується кворум.

При цьому шанси бути обраною на повторний термін у Ізовітової малі, пише газета.

Обрання нового голови Вищої ради юстиції може вплинути на порядок призначення суддів на адміністративні посади.

Заступник голови Ради суддів України Олександр Волков каже, що низка депутатів і сам ВРЮ наполягають, щоб призначення суддів на посади голів судів здійснювала Вища рада юстиції.

Крім того, від рішення членів ВРЮ залежить, чи буде подано подання президенту про призначення чи звільнення з посади судді.powered by lun.ua