Шуфрич сказав, де чекати "велику воду"

1 перегляд
Понеділок, 22 березня 2010, 18:22

Наразі загроза підтоплення існує в 13-ти областях України та у Києві.

Про це повідомив міністр з питань надзвичайних ситуацій Нестор Шуфрич, повідомляє УНІАН.

Зокрема, коментуючи заяви деяких експертів, що в разі екстремальної повені можливий прорив дамби Київського моря, він зазначив: "Справді, цього року кількість снігу та льоду дуже велика, найбільша за останні 30 років, але, за підрахунками, вода не буде такого рівня, як 1979 року, і тим більше, як 1931".

За словами міністра, "ускладнити ситуацію може велика кількість опадів найближчими тижнями - дощі, які спадуть на сніг, можуть спровокувати відповідні процеси". "Втім, ми сподіваємось, що майбутній паводок буде контрольований", - зазначив Шуфрич.

Він наголосив, що у проведенні заходів для запобігання повені МНС орієнтується на прогнози синоптиків, а згідно з ними найближчі тиждень-два не передбачається така кількість опадів, яка становила б додаткову загрозу.

"І хоча природа має свої примхи, ми готові до будь-якого розвитку подій і розробили різні варіанти реагування залежно від рівня загрози", - сказав глава МНС.

За словами Шуфрича, "зараз найбільша проблема – це проходження льоду з Київського моря під столичними мостами".

"Вже вживаються відповідні заходи, які мають зробити цей процес менш небезпечним, а саме: у п’ятницю проведено безпрецедентну операцію - підняття на Київське море двох криголамів", - сказав він.

Крім того, міністр повідомив, що для підриву льоду створено загони піротехніків, а усього в операції забезпечення льодоходу та мінімізації наслідків паводку задіяно більш як 21 тис. рятувальників.

На питання, чи відомі місця, які опинились у зоні ризику підтоплення (як по Україні, так і окремо по Києву), Шуфрич відповів: "Безумовно, ми навряд чи зможемо зупинити воду там, де традиційно проходить підвищення рівня води".

"На сьогодні загроза підтоплення існує в 13-ти областях України та Києві. Предметом особливої уваги є Західна Україна, але за станом, який ми спостерігаємо сьогодні, ситуація в Карпатах менш загрозлива, ніж у Дніпровському каскаді", - сказав він.

Глава МНС запевнив: "Ми готові до відселення людей і пропуску льодоходу - органи місцевого самоврядування в координації з МНС забезпечують всі заходи для тимчасового відселення, якщо таке буде необхідно".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua