Ющенко розповів, як передав владу Януковичу і посилав "сигнал" Європі

Четвер, 25 березня 2010, 08:25

Екс-президент Віктор Ющенко вважає, що посада президента визначить погляди і дії його наступника Віктора Януковича.

Про це він сказав в інтерв'ю газеті "Комерсант-Україна", опублікованому в четвер.

Розповідаючи про зустріч із Януковичем 25 лютого, перед інавгурацією, під час якої він передав свою владу, Ющенко зазначив, що не повчав свого наступника.

"Це той випадок, коли повчання ні до чого", - сказав Ющенко.

"Я хотів дати зрозуміти Віктору Федоровичу, що на посаді президента керувався принципом "Україна вища за все". І думаю, що це крісло багато в чому визначить погляди і поведінку нинішнього глави держави", - заявив екс-президент.

"У нього (Януковича) з'явилися нові обов'язки. Тепер довкола нього все зовсім не таке, яким було під час виборів. Йому потрібна інша риторика", - підкреслив Ющенко.

За його словами, "ставши президентом, ти відчуваєш, що відповідальний за кожен документ, за кожен указ, який виходить із твого кабінету".

Ющенко також спростував, що зустріч із Януковичем 25 лютого проходила за закритими дверима: "Закритих дверей саме не було. Двері в кабінет президента залишалися відкритими добру половину нашої зустрічі, при цьому в приймальні стояло, напевно, людей п'ятнадцять. Хто це був, я сказати не можу – я не дуже добре їх знаю".

На запитання, чи обговорювалися питання зовнішньої політики, екс-президент зазначив: "Ми не раз поверталися до цієї теми".

"У мене склалося враження, що в силу своєї попередньої діяльності у Віктора Федоровича була якась тяга до україно-російських відносин. Я для себе бачу одне пояснення: ці відносини для нього були просто більш знані й зрозумілі, ніж відносини з Європою", - зазначив Ющенко.

"Звісно, взаємини з Росією теж дуже важливі. Їх потрібно розвивати, зміцнювати. Але ти програєш, якщо не зможеш виграти на європейському напрямку. І те, що свій перший візит Віктор Федорович здійснив до Брюсселю, свідчить про те, що він усвідомлює це", - упевнений екс-президент.

А на запитання, чи вважає він, що Янукович був щирим у Брюсселі, заявляючи про наступність політики у сфері євроінтеграції, Ющенко сказав:

"Президент розуміє, що, міркуючи про європейський напрямок, змінювати риторику небезпечно. Так, поки в нього немає досвіду, зв'язків, контактів із цією частиною світу. Але ця справа наживна".

"До речі, я давав своїм європейським колегам сигнал про те, що їхнє ставлення до України (зі зміною президента) має залишитися колишнім. І Європа продемонструвала, що не хоче закривати двері. Хоча поки що це аванс", - заявив екс-президент.powered by lun.ua
Усі новини...
Підпишіться на наші повідомлення!