У Європі вважають, що Янукович зробив "реальний внесок у світову безпеку"

Середа, 14 квітня 2010, 08:24

Заява президента Віктора Януковича про відмову від високозбагаченого урану є "реальним внеском у світову безпеку".

Так вважає колишній голова Ради національної безпеки та оборони Польщі, депутат Європарламенту Марек Сівець, передає "Німецька хвиля".

Сівець зазначив, що весь світ пам'ятає, як Україна в односторонньому порядку відмовилася від ядерного арсеналу.

Тому проголошене у Вашингтоні рішення, на його думку, є "дуже логічним та ефективним продовженням загальносвітової політики нерозповсюдження ядерної зброї". 

Депутат Європейського парламенту також не вважає таке рішення символічним жестом.

"Це - не символічно, тому що ми говоримо про реальні речі та реальні спроможності, які були в руках українських інституцій оборони. І ми ніколи не можемо сказати "ніколи" з приводу того, що може статися з цими речами", - сказав він.

"Це (відмова України від високозбагаченого урану) не вирішить проблеми міжнародної безпеки, але це - внесок, конкретний внесок", - додав Сівець.

Коментуючи останній розвиток подій у сфері безпеки та української зовнішньої політики, євродепутат висловив думку, що проголошений президентом Януковичем курс на позаблоковий статус України не є ефективним з точки зору довгострокової перспективи.

"Якщо Україна вирішить бути нейтральною, це - вільний вибір, але я думаю - тільки тимчасовий. Це - не для довгострокової перспективи, тому що це не ефективно", - вважає європейський політик.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!