Люди Тимошенко на Київщині остаточно перебігли у більшість

Середа, 21 квітня 2010, 11:30

У Київській обласній раді у вівторок було офіційно оголошено про створення нової більшості "За розвиток Київщини!".

У неї увійшли представники усіх фракцій облради, у тому числі 19 депутатів БЮТ, пише "Комерсант-Україна".

Про створення нової більшості перших заступників голови Київської облради Олександр Качний (Партія регіонів) повідомив на початку засідання ради.

"В інтересах соціально-економічного розвитку Київської області, забезпечення прозорої і чесної політики, налагодження рівноправного діалогу між суспільством і владою ми, керівники депутатських фракцій і депутатської групи, що нижче підписалися, заявляємо про створення коаліційної більшості в Київській обласній раді", - сказав він.

Качний уточнив, що в більшість увійшли депутати фракцій Партії регіонів (11 депутатів), "Соціалісти Київщини" (14), "Наша Україна" (16), Української народної партії (6), блоку Литвина (7), а також депутатської групи "Київщина" (15).

Про створення нової більшості депутатів заговорили ще на засіданні 9 квітня, коли в Київоблраді було офіційно оголошено про створення депутатської групи "Київщина". У неї увійшли 15 членів фракції БЮТ на чолі з її головою Юрієм Павловим.

Після оголошення Качним про створення нової більшості Павлов оголосив на засіданні 20 квітня, що до групи "Київщина" приєдналися ще 4 депутати - і всього їх 19.

Павлов визнає, що група створена з метою співпраці з новою владою.

"Зараз до влади прийшла політична сила (Партія регіонів), здатна навести лад. Чому б нам їм не допомогти?", - сказав він газеті.

Павлов запевняє, що ніхто з членів нової групи не збирається виходити з фракції БЮТ.

Першим кроком коаліції стало переобрання керівництва постійних комісій обласної ради на свою користь, у тому числі й голову комісії з питань свободи слова, яким до цього був представник влади. "За" проголосували 73 депутати.

Донедавна фракція БЮТ, до складу якої входить 61 депутат, контролювала більшість облради, а її члени керували 15 з 17 постійних комісій.

Питання про відставку голови облради Володимира Майбоженка (БЮТ), на якій наполягали в Партії регіонів одразу після призначення голови Київської обласної держадміністрації Анатолія Присяжнюка, у вівторок не розглядалося через відсутність у нової коаліції необхідної кількості голосів.

Відповідно до ч. 4 ст. 55 закону "Про місцеве самоврядування", голова облради може бути звільнений від посади, якщо за це проголосує "не менше двох третин депутатів від загального складу ради", тобто як мінімум 80 осіб.powered by lun.ua