Партія Ющенка: "глибоко неосвічений" Янукович порушив закон

Вівторок, 27 квітня 2010, 18:27
Президент Віктор Янукович порушив закон про Голодомор 1932-1933 років в Україні.

Про це заявила прес-служба партії "Наша Україна".

"Янукович зробив у Страсбурзі безпрецедентну за своїм цинізмом заяву. Виявляється, "визнавати Голодомор як факт геноциду щодо того чи іншого народу, ми вважаємо, буде неправильно, несправедливо", - йдеться у заяві.

У партії вважають, що "лише глибоко неосвічена людина, яка не любить свою країну та не знає її законів, могла заявити подібне публічно".

"Своєю заявою Янукович прямо порушив норми закону "Про Голодомор 1932-1933 років в Україні" від 28 листопада 2006, перша стаття якого однозначно стверджує: "Голодомор 1932-1933 років в Україні є геноцидом українського народу", - наголосила прес-служба.

У "Нашій Україні" зазначили, що "стаття 2 наголошує: "Публічне заперечення Голодомору 1932-1933 років в Україні визнається наругою над пам'яттю мільйонів жертв Голодомору, приниженням гідності українського народу і є протиправним".

"Також Янукович проігнорував рішення Апеляційного суду Києва, який визнав керівників більшовицького тоталітарного режиму винними у "геноциді української національної групи", - йдеться у заяві.

Прес-служба наголосила, що "крім цього, Янукович фактично протиставив себе позиції парламентів Естонії, Австралії, Канади, Угорщини, Литви, Грузії, Польщі, Перу, Парагваю, Еквадору, Колумбії, Мексики та Латвії, які офіційно визнали Голодомор актом геноциду українського народу".

"Наша Україна" нагадала, що і Європарламент також визнав Голодомор злочином проти українського народу та проти людяності.

"Протиставляючи себе позиції українського народу та міжнародного співтовариства в угоду своїм московським господарям, Янукович не лише вчинив протиправне діяння, - а й цинічно, на державному рівні здійснив наругу над пам'яттю мільйонів замучених українців", - йдеться у заяві.

"На нашу думку, найбільшими гріхами на землі є зрада свого народу та наруга над пам'яттю невинно убієнних. За подібні дії завжди, рано чи пізно, наступає розплата", - зазначили у "Нашій Україні".

Українська правдаpowered by lun.ua