КС дозволив обмежити недоторканність депутатів

3 перегляди
Середа, 7 квітня 2010, 12:10

Конституційний Суд дозволив обмежити недоторканність народних депутатів.

Про це йдеться у рішенні КС у справі щодо конституційності законопроекту про внесення змін до Конституції про гарантії недоторканості для окремих посадових осіб, повідомляє Уніан.

Законопроектом передбачається скоригувати інститути недоторканності президента і депутатів.

Зокрема, запропоновано скасувати в чинній редакції Конституції частину 1 статті 80, якою депутатам гарантується депутатська недоторканність.

Суд вбачає, що вилучення цієї норми Конституції не передбачає скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина та є таким, що не суперечить частині 1 статті 157 Конституції.

Крім того, в частині 2 статті 80 Конституції встановлено, що депутати не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах за винятком відповідальності за образу чи наклеп.

Законопроектом пропонується вилучити цю норму Конституції.

КС дійшов висновку, що вилучення з частини 1 статті 80 Конституції положення "за винятком відповідальності за образу чи наклеп" обмежує права і свободи людини і громадянина, що суперечить вимогам статті 157 Конституції.

Також законопроектом пропонується частину 3 статті 80 Конституції викласти в іншій редакції: "Народний депутат України не може бути без згоди Верховної Ради України затриманий чи заарештований до набуття чинності обвинувальним вироком суду щодо нього".

В той час як зараз депутат не може бути без згоди ВР притягнутий до кримінальної відповідальності, затриманий чи заарештований.

Суд дійшов висновку, що запропоновані зміни до частини 3 статті 80 не суперечать вимогам статті 157 Конституції.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua