Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

У БЮТ знають, що "наклеп" влада хоче використовувати проти опозиції

Понеділок, 17 травня 2010, 15:46


Відновлення кримінальної відповідальності за наклеп влада може використати як привід для порушення кримінальних справ проти журналістів та опозиції.

Таку думку висловив БЮТівець, віце-спікер Микола Томенко, коментуючи зареєстрований у парламенті колишнім "регіоналом" Василем Кисельовим законопроект, що пропонує встановити кримінальну відповідальність за наклеп.

"В законодавстві жодної демократичної країни немає подібної норми", - сказав він, повідомляє прес-служба віце-спікера.

Томенко зазначив, що знає про "спокусу влади під егідою використання поняття "наклеп" відкривати кримінальні справи проти журналістів та опозиції".

"Але якщо нам вдалося в часи Леоніда Кучми довести, що це середньовічна норма, то я переконаний, що на сьогоднішній день парламент не підтримає відповідний законопроект", - підкреслив він.

Окрім того, Томенко зазначив, що якщо таку норму відродити, то, очевидно, треба її відроджувати у пакеті з низкою інших законодавчих "новацій авторитарних режимів".

"Скажімо, влада, як мінімум, може визначати інтернет-сайти, які можна відвідувати громадянам України, а які треба забороняти", - додав він.

Як відомо, депутат Василь Кисельов, обраний за списком Партії регіонів, зареєстрував у Верховній Раді законопроект, яким пропонує встановити кримінальну відповідальність за наклеп.

Він мотивує це тим, що після вилучення з Кримінального Кодексу статей 125 "Наклеп" та 126 "Образа", в Україні різко збільшилась кількість випадків, коли громадяни, в тому числі народні депутати, з трибуни парламенту та через ЗМІ поширюють заздалегідь неправдиві відомості.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: