Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Москва шукає газову справедливість

Вівторок, 18 травня 2010, 18:42

Зниження ціни на російський газ, що поставляється іноземним споживачам, можливе за рахунок зменшення комісії посередників.

Про це заявив журналістам віце-прем'єр РФ Ігор Сєчін, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Між "Газпромом" і споживачами в будь-якій точці є величезна кількість посередників, у тому числі держав, тобто податки, є акцизи, є комісії державних компаній", - зазначив він.

"І для споживачів газ продається за зовсім іншою ціною, не за тою, за якою він поставляється "Газпромом", - заявив Сєчін.

"Мені здається, що це несправедливо, коли говорять, що "Газпром" повинен в односторонньому порядку знижувати ціну газу. Є різні можливості знижувати ціну, в тому числі і за рахунок зниження комісій посередників", - вважає російський віце-прем'єр.

При цьому Сєчін підкреслив, що ціна газу, який надається "Газпромом" враховує й інвестиційну складову в проекти з видобутку газу, в тому числі враховує екологічні ризики.

У той же час, зазначив він, наприклад, поки що важко визначити, чи повністю продумана екологічна складова при постачанні сланцевого газу. "Треба дивитися наскільки екологічні ризики враховуються у вартості сланцевого газу", - сказав віце-прем'єр РФ.

Він пояснив, що сланцевий газ видобувається з використанням гідророзриву пласта, однак цей процес на відміну від гідророзриву на нафтових родовищах проводиться на невеликих глибинах, що становить значний екологічний ризик.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: