Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Депутатів хочуть перевіряти на зброю

Четвер, 20 травня 2010, 09:33

У Верховній Раді нова ініціатива - перевіряти народних обранців на наявність зброї перед входом до сесійної зали.

Огляд технічними засобами пропонує влаштувати позафракційний депутат Василь Кисельов, передає "Бі-Бі-Сі".

На його думку, після подій 27 квітня, коли до сесійної зали пронесли димові шашки, варто задуматися про безпеку і попередити загрозу життю усіх, хто перебуває у сесійній залі - і депутатів, і журналістів.

"Ви ж бачили, як один із депутатів схопив свого колегу за шию з наміром задушити, у того очі ледь не повилазили. У цьому стані він міг зробити все, що завгодно. Якби у нього у той час висіла на поясі зброя, він міг вистрелити в цілях власної самооборони", - сказав Кисельов.

На його думку, Україні може загрожувати "вірменський сценарій": у 1999 році до парламенту у Єревані увірвалися люди зі зброєю і влаштували стрілянину. Тоді загинув прем'єр-міністр Вірменії, спікер парламенту і ще 5 депутатів.

Кисельов говорить, що депутати не чинять спротив технічному огляду в аеропортах але, водночас, ходять зі зброєю до парламенту. На доказ своїх слів, він взяв сумку і демонстративно дістав свій дозвіл на право носіння зброї.

"Мій основний аргумент - чим народний депутат відрізняється від журналіста, якого ретельно перевіряють перед входом до парламенту? Від цього залежить життя персоналу, журналістів, депутатів, чому ми маємо так ризикувати?", - заявив він.

У свою чергу, депутат Андрій Парубій, якого звинувачують у тому, що він приніс до сесійної зали димові шашки і збираються притягти за це до кримінальної відповідальності, називає заяви Кисельова популістськими.

"Я можу тільки повторити слова Піскуна, члена Партії Регіонів, який назвав цю ідею абсурдною", - заявив він.

"Сучасні технології дозволяють зробити злочинну дію дуже просто - можна занести рідину до зали і її ніякі технічні засоби не зможуть виявити. Коли у сесійній залі ситуація напружена, коли це відчутно, як це було 27 квітня, є відповідний формат - збір голів фракцій. Таким чином треба вирішувати ці питання, а не тими популістськими заходами, про які говорить пан Кисельов", - додав Парубій.

А депутат Юрій Кармазін говорить, що йому, генералу, принизливо, бути обшуканим прапорщиком. Він вважає ідею з технічним оглядом прихованим бажанням влади перевіряти особисті речі депутатів. І жартує, що нинішня влада "дуже боїться таких озброєнь, як яйця".

Водночас, Кармазін додає, що депутати можуть покласти свою зброю у спеціальні ящики біля входу до Верховної Ради. Але охоронці деяких народних обранців часто мають за паском пістолети і це може лякати усіх присутніх у парламенті.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: