У Ющенка підозрюють, що шлюб "Нафтогазу" і "Газпрому" не за горами

Неділя, 30 травня 2010, 17:43
В п'ятницю в Москві, вірогідно, досягнуті домовленості про створення спільного підприємства "Нафтогазу" і "Газпрому".

Про це свідчать заяви керівництва російського Міненергетики і "Газпрому", вважає представник екс-президента Віктора Ющенка з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

"Як правило, компанії створюють спільну юридичну особу - СП з метою виконання конкретних функцій, які складно здійснювати автономно", - цитує експерта прес-служба "Нашої України".

Соколовський нагадав, що метою СП, які пропонувалися в 2008 році, були поставки в Україну туркменського природного газу на прозорих і взаємовигідних умовах.

"Така форма СП не суперечила законодавству обох країн, не передбачала об'єднання компаній і активів, не загрожувала втратою ГТС Україною", - заявив він.

Експерт підкреслив, що тепер російська сторона заявляє про іншу форму СП - з передачею активів і з кінцевою метою об'єднання компаній і активів.

"Такі дії, в разі їх здійснення, на практиці призвели б до передачі Росії української ГТС та інших енергетичних активів всупереч українським національним інтересам і чинному законодавству, зокрема закону про трубопровідний транспорт", - вважає Соколовський.

Як відомо, у п'ятницю відбулася робоча зустріч глави правління ВАТ "Газпром" Олексія Міллера і міністра палива та енергетики Юрія Бойка.

За підсумками зустрічі в управлінні інформації "Газпрому" повідомили, що спільне підприємство "Газпрому" і "Нафтогазу" на першому етапі може бути створено на паритетних засадах.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: