Московський патріарх їде до України розширювати вплив?

П'ятниця, 11 червня 2010, 12:30

Московський патріарх Кирило наприкінці липня відвідає Одесу, Дніпропетровськ та Київ.

Його візит розпочнеться 20 липня в Одесі й триватиме 8 днів, передає "Німецька хвиля".

Голова Російської православної церкви молитиметься разом з українськими вірянами, а 28 липня, у день пам'яті Святого рівноапостольного князя Володимира, відкриє в Києво-Печерській лаврі виставку до дня Хрещення Русі.

Втім, деякі релігієзнавці вважають, що черговий приїзд голови Російської православної церкви може спровокувати суспільний неспокій..

"Патріарх Кирил послідовно реалізовує те, що поставив собі як програмну мету - розширення  впливу Московського патріархату на народи, які знаходяться в єднанні цієї церкви", - переконана релігієзнавець Людмила Філіпович.

Вона вважає, що під час візиту Московського патріарха до України не слід чекати поліпшення взаємин між Російською православною церквою та Українською православною церквою Київського патріархату й Українською автокефальною, бо за рік РПЦ дещо змінила раніше проголошені акценти щодо української церкви.

"Подивіться на програму перебування патріарха Московського. Поки що він зацікавлений лише в тих областях, де він має абсолютну підтримку з боку віруючих. Осторонь залишаються центральні й західні області, де достатньо неоднозначно сприймають політику патріарха Кирила", - зазначила Філіпович.

На її думку, черговий приїзд патріарха Московського до України може спровокувати суспільний неспокій.

Утім, Філіпович сумнівається, що пастві УПЦ Київського патріархату та автокефальної церкви вдасться висловити свою незгоду з приїздом патріарха, адже нинішня влада України протекціонує саме УПЦ Московського патріархату.powered by lun.ua