Москалю "по секрету" сказали, кого зроблять крайнім у вбивстві Гонгадзе

П'ятниця, 18 червня 2010, 09:06

Депутат НУНС Геннадій Москаль сумнівається, що замовників вбивства журналіста Георгія Гонгадзе судитимуть.

Так перший заступник голови парламентського Комітету з питань боротьби з оргзлочинністю і корупцією, генерал міліції прокоментував заяву генпрокурора про те, що досудове слідство незабаром завершать.

На думку Москаля, замовником убивства Гонгадзе можуть виставити вже покійного генерала міліції Едуарда Фере, який очолював апарат Міністерства внутрішніх справ.

"Мені по секрету казали, начебто його хочуть зробити крайнім", - сказав Москаль, цитує Радіо "Свобода".

"Ну, вибачте, це буде виглядати як спроба списати все на мертвого!", - обурився депутат.

Плівки майора Миколи Мельниченка, на думку Москаля, на процесі над екс-керівником Управління карного розшуку Департаменту зовнішнього спостереження МВС генералом Олексієм Пукачем не будуть фігурувати як доказ.
 
"Вони були цінні в момент їх оприлюднення", - вважає Москаль.

"Їхнє ховання, переписування, перепродування, різна політична проституція з цими плівками абсолютно завели в тупик. Вони сьогодні вже не можуть бути доказом у кримінальній справі", - переконаний він.

Москаль також зазначає, що є велика ймовірність того, що процес над Пукачем пройде в закритому режимі.

"Оскільки ця контора (Департамент зовнішнього спостереження МВС) є засекречена - суд зроблять в закритому режимі. Робота цього підрозділу регламентується документами під грифом "таємно". Тому можуть вважати, що їх розголошення на відкритому судовому засіданні є порушенням державної таємниці ", - припускає він.

Як відомо, журналіст Георгій Гонгадзе зник 16 вересня 2000 року.

У листопаді 2000 року були оприлюднені записи, зроблені майором Мельниченком у кабінеті президента Леоніда Кучми. Із цих записів випливало, що Кучма та міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко можуть бути причетними до вбивства журналіста.

У 2008 році були засуджені троє причетних до вбивства працівників міліції.  Згодом був затриманий також Пукач, який був головним із підозрюваних виконавців убивства.

17 червня 2010 року генпрокурор Олександр Медведько заявив, що досудове слідство у цій справі буде завершено до кінця літа. Проте не відповів на запитання, чи опиняться разом із Пукачем на лаві підсудних замовники вбивства.

Того ж дня депутат Партії регіонів Владислав Забарський заявив, що "просочувалася" інформація, нібито Пукач, "можливо дає свідчення щодо інших осіб".powered by lun.ua