У Харкові на слуханнях охоронці Кернеса зчепилися з громадянами

Субота, 19 червня 2010, 12:48

У Харкові розпочалися загальноміські слухання на тему "Захист зелених насаджень та лісопарку міста Харкова".

Як повідомляє УНІАН, слухання відкрив секретар Харківської міської ради, в.о. Харківського міського голови Геннадій Кернес.

Він повідомив, що для участі у слуханнях зареєструвалися 2 тисячі громадян, а також депутати Харківської міської ради, депутати районних в Харкові рад, активісти екологічних громадських організацій та представники Департаментів і Головних управлінь Харківської міської ради.

Також Кернес зазначив, що рішення загальноміських слухань мають лише рекомендаційний характер.

При цьому він заявив, що широкий громадський резонанс щодо проблеми вирубки зелених насаджень у Харкові "спланований і спровокований певними політичними силами".

У проекті пропозицій загальноміських слухань, який було роздано журналістам, зокрема, акцентується на необхідності продовжити роботу зі встановлення кордонів зелених та рекреаційних зон Харкова, провести поетапну інвентаризацію міських зелених насаджень у відповідності до вимог законодавства України, розробити програму заміни аварійних, сухих, вражених омелою та старих дерев в Харкові.

Також пропонується створити робочу групу зі взаємодії виконавчих органів міської ради та громадськості з питань захисту навколишнього середовища.

Станом на 12:20 суботи заслуховуються доповіді учасників слухань.

Водночас, будівлю Київської райради в Харкові, де відбуваються слухання, пікетують близько 1 тисячі активістів, тримаючи національні прапори і плакати з написами: "Громадські слухання - шлях народовладдя", "Харків'яни - господарі міста", "Вдаримо референдумом по бандитській владі" тощо.

Під час слухань сталося декілька конфліктів між охоронцями Кернеса та громадянами, які намагалися увійти до зали засідань.

Як відомо. 19 травня виконавчий комітет Харківської міської ради ухвалив рішення "Про видалення зелених насаджень між вулицею Новгородською і Сумською в районі вулиці Біла Акація", яким дозволив вирубати на території Центрального парку культури і відпочинку імені Максима Горького 503 дерева.

20 травня на захист найстарішого парку міста вийшли активісти з вимогою припинити вирубування столітніх дерев без погодження з Державною екологічною інспекцією Міністерства охорони навколишнього природного середовища і без резолюції громадських слухань.

Упродовж двох тижнів на території парку проходили зіткнення між захисниками дерев і так званою муніципальною охороною. Активісти цілодобово чергували там і залазили на дерева, щоб завадити їх вирубуванню.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування