За "демонстрацією сили" влади бачать сигнал, а за словами Януковича - фарисейство

Середа, 11 серпня 2010, 08:27

Події навколо кримської телерадіокомпанії "Чорноморська" чітко демонструють, як нинішня влада трактує свободу слова і як діятиме з нелояльними ЗМІ.

Про це заявляє депутат Ірина Геращенко, яка очолює ТСК з питань розслідування випадків цензури у ЗМІ, тиску на свободу слова в Україні та перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, повідомляє УНІАН.

На думку Геращенко, нині силові структури дедалі активніше і жорсткіше демонструють свою роль у виховній роботі з медіа.

"Необгрунтовані перевірки редакцій податковими службами є особливо тривожними напередодні старту регіональної виборчої кампанії", - підкреслила депутат.

"Очевидно, що ця демонстрація сили напередодні виборів є чітким сигналом для медіа, як будуть чинити з нелояльними до влади", - йдеться у заяві.

На думку Геращнко, показовими також є дії судів, які відмовили журналістам у розгляді їхніх скарг проти силових структур, зокрема, підрозділу "Беркут" та УДО, які перешкоджали роботі репортерів, але не понесли за це жодного покарання.

"Президент і досі не висловився з цього приводу, журналісти так і не дочекалися думки глави держави щодо дій його бодігардів та "беркутівців", - йдеться у заяві.

"На цьому фоні "листи до блогерів" Януковича з пропозицією зустрітися і подружитися виглядають особливим фарисейством", - вважає Геращенко.

"Адже навряд чи силові структури почували б себе так вільно у спробах приборкати медіа без найвищого покровительства", - додала вона.

На думку голови ТСК, "президентові України, який на словах завжди підтримує свободу слова, варто було б знайти вікно під час своєї півторамісячної відпустки в Криму і зустрітися з представниками шанованої на півострові ТРК, іншими кримськими незаангажованими журналістами, аби з перших вуст почути, що відбувається в царині свободи слова в Україні і як журналісти оцінюють дії влади".

Також Геращенко вважає, що у вересні в парламентської ТСК буде багато роботи, бо нинішнє літо видалося "спекотним щодо фактів тиску на ЗМІ".

За її словами, весь цей фактаж не лише ляже в основу звіту комісії, але й буде переданий Моніторинговому комітету ПАРЄ, який уважно стежить за ситуацією в Україні, зокрема в сфері дотримання свободи слова".

Як відомо, на майно найбільшої у Криму позиційної телерадіокомпанії "Чорноморська" накладено арешт.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!