У Криму просять Януковича заступитися за ТРК, щоб не вплинути на вибори

1 перегляд
Середа, 11 серпня 2010, 12:25

Комітет з моніторингу свободи преси в Криму закликає президента взяти під свій контроль ситуацію з телерадіокомпанією "Чорноморська" і не допустити припинення її роботи.

Як повідомив комітет у середу, він спрямував президенту Віктору Януковичу лист, у якому висловив занепокоєння "тиском, що чиниться на найбільшу і найстарішу в Криму приватну телерадіокомпанію - ТРК "Чорноморська".

Керівники телерадіокомпанії завили, що у понеділок слідчий податкової міліції управління ДПА України в АР Крим підписав постанову про арешт майна ТРК "Чорноморська" - і що це зроблено на підставі кримінальної справи, до якої телеканал не має відношення.   

Комітет з моніторингу свободи преси в Криму розцінює такі дії влади як загрозу свободі слова в Україні та регіоні.

"Це особливо небезпечно після того, як Верховна Рада України призначила на осінь вибори до місцевих органів влади в країні, а Верховна Рада Криму - до кримського парламенту, які також відбудуться 31 жовтня", - заявляє комітет. 

"Залишаючись однією з найпопулярніших в Криму телерадіокомпаній, "Чорноморка" посідала особливе місце на політизованому ринку кримських мас-медій. Часто критично висвітлюючи дії влади України, Автономної Республіки Крим і м. Севастополя, ця телерадіокомпанія таким чином забезпечувала повноту всього політичного спектру думок в регіоні", - запевняє він.

Тож у комітеті вважають, що "спроби обмежити чи утруднити діяльність ТРК "Чорноморська" напередодні виборів можуть суттєво вплинути на право кримчан і севастопольців отримувати всю повноту інформації для того, щоб зробити усвідомлений вибір".

Комітет з моніторингу свободи преси в Криму закликав президента, як гаранта дотримання в Україні прав людини, в тому числі права на свободу слова, взяти під свій контроль ситуацію довкола ТРК "Чорноморська" і не допустити припинення мовлення "цієї найбільшої і популярної кримської телерадіокомпанії".

Комітет з моніторингу свободи преси в Криму також звернувся з проханням про підтримку до українських і міжнародних правозахисних і міжнародних організацій.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua