Янукович цікавиться, що робить Гідрометцентр зі спекою

Понеділок, 16 серпня 2010, 18:00

Найближчим часом в Україні не слід очікувати зниження рівня пожежної небезпеки.

Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив керівник Укргідрометцентру Микола Кульбіда на селекторній нараді з керівниками регіонів, яка відбулася під головуванням президента Віктора Януковича.

Говорячи про гідрометеорологічну ситуацію, яка склалася в Україні у серпні, Кульбіда вкотре наголосив, що спостерігається аномально висока температура. Для прикладу він зазначив, що 12 серпня у Луганську була зафіксована найвища в історії України температура повітря - 42 градуси за Цельсієм.

"На попередньому засіданні РНБО 5 серпня я доповідав, що починаючи з 17 числа відбудуться певні зміни у гідрометеорологічній ситуації в Україні", - сказав він.

"Ви щось робите для цього?.." - жартома поцікавився Янукович.

"Саме тому сьогодні я доповідаю..." - відповів у Кульбіда.

За його словами, починаючи з 17 серпня у західних регіонах України відбудеться деяке зниження температури повітря. Далі, 18 серпня, деяке похолодання дістанеться центральних регіонів держави, зокрема, по лінії Київ - Одеса, а 19-го ці зміни охоплять усю територію держави.

"Температура повітря буде максимальною на рівні 22-27 градусів, а на півдні - до 30 градусів", - повідомив керівник Укргідрометцентру.

Водночас, сказав він, якщо говорити про вплив погодних умов на рівень пожежної небезпеки, то тут ситуація залишатиметься складною.

Як пояснив Кульбіда, деякі опади прогнозуються у західних регіонах, але з просуванням атмосферного фронту на схід його інтенсивність буде зменшуватися. Тому, констатував він, очікувати на зменшення показника пожежної небезпеки у Сумській, Чернігівській, Київській, Черкаській, Вінницькій, Житомирській областях не варто.powered by lun.ua