БЮТівець: уряд Азарова піариться й знецінює вклади громадян

1 перегляд
Понеділок, 30 серпня 2010, 13:51

БЮТівець Андрій Павловський заявляє, що урядовий законопроект про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України знецінює вклади громадян.

Про це він заявив у понеділок на брифінгу у Верховній Раді, повідомляє прес-служба БЮТ.

За твердженням Павловського, урядовий проект закону щодо механізму повернення заощаджень - це піар-акція влади напередодні місцевих виборів.

Депутат вважає, що й назва закону не відповідає його суті, адже урядовці не вказали джерела і механізм повернення знецінених вкладів громадянам України.

"По суті, під красивими назвами робиться погіршення соціального стану громадян, і все це сьогодні робиться для того, щоб спекулювати на виборах з цими речами", - сказав він.

Павловський зазначив, що у законопроекті уряд пропонує доручити собі створення реєстру вкладників.

"Це при тому, що такий реєстр був створений ще в 2008 році, і він існує в Ощадбанку. У ньому зареєструвалися 11 мільйонів громадян", - сказав він, додавши, що така урядова ініціатива призведе до повторної витрати бюджетних коштів.

Крім того, зазначив Павловський, у законопроекті є пропозиція скасувати індексацію заощаджень на розмір інфляції.

"Ця норма є злочинною, адже за 10 років рівень інфляції склав 530%, і тиками чином уряд знецінює вклади громадян у 5 разів", - заявив він.

Також Павловський зазначив, що законопроектом уряд Миколи Азарова пропонує дозволити самому собі встановлювати суми компенсацій, порядок виплат та суми, які будуть виплачуватись у разі смерті вкладника.

"Таким чином уряд Азарова намагається зменшити базу людей, які претендують на відшкодування знецінених вкладів Ощадбанку СРСР", - сказав він.

"Така ініціатива уряду лише погіршує порядок компенсації грошових вкладів, адже у проекті закону ніде не зазначено, що втрачені заощадження далі будуть виплачувати. Це є піар-акцією перед майбутніми виборами до органів місцевого самоврядування", - заявив БЮТівець.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua