Частоти "5 каналу" й ТВі пропонують повторно виставити на конкурс

2 перегляди
Понеділок, 30 серпня 2010, 17:16

Нацраду з питань телебачення і радіомовлення закликають негайно оголосити повторний конкурс на частоти, відібрані у "5 каналу" та ТВі.

Із таким закликом виступив перший заступник голови комітету ВР із питань свободи слова та інформації Андрій Шевченко, реагуючи на рішення Київського апеляційного адмінсуду, яким анульовано частину ліцензій, виданих каналам у січні 2010 року.

"Судове рішення - цілком прогнозоване. М'яч тепер - на полі Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Тільки від Нацради залежить як ця ситуація увійде в історію - як приклад політичної розправи над незалежними телеканалами чи як шанс зробити розподіл частот прозорішим", - заявив Шевченко.

Він вважає, що в умовах всеукраїнського й міжнародного резонансу щодо позбавлення ліцензій "5 каналу" та ТВі Нацрада має єдиний "морально і політично виправданий вихід" - оголосити повторний конкурс на звільнені частоти і забезпечити його максимальну прозорість.

"Потрібно всю енергію політиків, громадськості і міжнародних структур, які уже опікуються цією історією, скерувати на супровід такого конкурсу", - вважає Шевченко.

"Я не ідеалізую нинішню Нацраду, але, думаю, для неї це може бути шансом проявити себе як структуру принципову і готову до максимальної публічності", - наголосив він.

Раніше Шевченко пропонував у разі проведення повторного конкурсу на частоти "5 каналу" та ТВі залучити парламентський комітет із питань свободи слова до контролю над його прозорістю.

Як відомо, Київській апеляційний адміністративний суд у понеділок, 30 серпня, ухвалив рішення, яким анулював частину ліцензій "5 каналу" та ТВі через порушення процедури конкурсу на їх отримання, а також зобов‘язав Генпрокуратуру порушити кримінальну справу щодо членів Нацради, винних у цих порушеннях.

Андрій Шевченко був шеф-редактором та ведучим "5 каналу" у 2003-2005 роках.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua