Україна заблокувала польський газ

П'ятниця, 10 вересня 2010, 11:51
Українська влада блокує постачання законтрактованого польською компанією PGNIG газу у німецького E.ON Ruhrgas через Україну до Польщі.

Про це йдеться у рапорті PGNIG, повідомляє УНІАН.

Польська компанія зазначила, що домовилася з E.ON Ruhrgas про постачання газу в жовтні 2009 року, але з тих пір не змогла одержати законтрактоване блакитне паливо через відсутність згоди української влади на його транзит через Україну.

У травні цього року, згідно з рапортом, PGNIG підписала новий контракт з німецькою фірмою, але через відсутність згоди на транзит українською територією тричі була вимушена змінювати термін набуття ним чинності.

Востаннє це було зроблено в липні, і німецька компанія має одержати відповідний дозвіл до 1 жовтня 2010 року. Контракт передбачає постачання газу до 31 грудня 2011 року.

"Наш партнер максимально прагне підписати договір про транзит, від якого залежать поставки газу до Польщі", - йдеться в рапорті.

Представник прес-служби PGNIG сказала, що станом на 9 вересня польська компанія не одержала підтвердження від E.ON Ruhrgas про підписання транзитного договору.

Вона заявила, що PGNIG не бере участі в цих переговорах, отримання всіх необхідних дозволів є завданням німецької компанії.

"Мають надати гарантії, що зможуть доставити газ на українсько-польський кордон. Від кого їх (дозволи) одержати - це їхня справа", - сказала співбесідник. При цьому працівник прес-служби відмовилася назвати обсяг законтрактованого у E.ON Ruhrgas газу.

У прес-службі "Нафтогазу" поки що не коментують цю ситуацію.powered by lun.ua