НАТО запросить Україну будувати оборону

Середа, 29 вересня 2010, 13:01
НАТО планує залучити Україну, Росію та інші європейські країни до створення протиракетної оборони.

Про це заявив генеральний секретар альянсу Андерс Фог Расмуссен, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Ми запросимо інших європейських партнерів, включаючи Україну, взяти в цьому участь, але ми будемо фокусуватися на Росії, тому що у нас вже існує співпраця у цій сфері, навіть були спільні навчання з Росією", - сказав він.

Расмуссен зазначив, що до весни 2008 року НАТО виступало за те, що театр протиракетної оборони є протиракетною обороною, яка фокусується на захисті військових підрозділів, сил, що дислокуються.

"Зараз ми вважаємо, що потрібно розгорнути цей театр протиракетної оборони для того, щоб він був протиракетним територіальним захистом, яка може захистити наше населення, а не тільки військові підрозділи", - зазначив він.

"Таким чином, це наш намір - ініціювати рішення щодо протиракетного захисту з запрошенням до співпраці Росії та інших європейських партнерів", - заявив генсек альянсу.

Відповідаючи на питання щодо нової стратегічної концепції НАТО, яка розглядатиметься на саміті в Лісабоні в листопаді, Расмуссен зазначив, що в стратегії буде підтверджено, що ключове завдання НАТО - колективний захист населення і територій.

Расмуссен також прогнозує, що лісабонський саміт альянсу підтвердить політику "відкритих дверей".powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!