Генпрокуратура хоче в суді скасувати передачу газу РУЕ "Нафтогазу"

Середа, 13 жовтня 2010, 10:03


Генпрокуратура України подала позов до Господарського суду Києва до "Нафтогазу України" та російського "Газпрому".

ГПУ вимагає визнати недійсними дві угоди від 20 січня 2009 року про продаж "Нафтогазом" "Газпрому" 11 млрд куб. м газу, який належав "РосУкрЕнерго", і зарахування вартості цього газу ($1,7 млрд) як сплати "Газпромом" за транзит Україною.

Розгляд справи за суттю призначено на 21 жовтня в Києві, попередні слухання пройшли в жовтні, пише "Комерсант-Україна".

"Позов спрямований до "Газпрому", а не до конкретної особи", - пояснили виданню в Генпрокуратурі.

Джерело, близьке до "Нафтогазу", розповіло газеті, що нещодавно ГПУ готувала документи до суду, в яких доводила перевищення повноважень колишнім прем'єром Юлією Тимошенко й екс-міністром палива й енергетики Юрієм Проданом під час підписання договору між "Газпромом" і "Нафтогазом" від 20 січня 2009 року.

У Генпрокуратурі підтвердили, що позов про визнання незаконним доручення прем'єр-міністра Тимошенко про поставку цих 11 млрд кубометрів на баланс "Нафтогазу" буде розглянуте в Київському адміністративному суді 21 жовтня.

Начальник Головного управління Генпрокуратури Олег Кучер пояснив, що "якщо суд підтримає наші доводи, то юридично буде дана правова оцінка подій того періоду".

При цьому рішення суду не передбачає підписання нового договору.

За словами співрозмовника газети, у цьому випадку сторони застосують "нульовий варіант".

Це значить, що "РосУкрЕнерго" поверне собі 11 млрд кубометрів газу, переуступка боргу РУЕ "Нафтогазу" буде анульована, а "Газпром" виявиться винним НАКу $1,7 млрд за транзит у Європу територією України.

Голова правління компанії "Енергогаз" (Москва) Роман Мацаєв уважає, що в такий спосіб влади України хочуть повернути "РосУкрЕнерго" на ринок.

У вівторок, 12 жовтня, повідомлялося, що Генпрокуратура України подала позов до Арбітражного суду Москви до ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України".powered by lun.ua