Янукович: Україна не рветься до НАТО

Четвер, 14 жовтня 2010, 10:34

Україна не збирається форсувати вступ до НАТО, але буде проводити реформи з метою вступу до Євросоюзу.

Про це заявив президент Віктор Янукович литовським ЗМІ напередодні офіційного візиту до Вільнюса, повідомляє Інтерфакс-Україна.

За його словами, раніше Україна була "заручницею форсованої інтеграції до НАТО".

"Україна дійсно не рветься до Альянсу", - сказав Янукович в інтерв'ю литовській газеті Lietuvos zinios.

При цьому він сказав, що відносини з НАТО будуть активно розвиватися.

"Інтересам України відповідає підтримка взаємовигідних відносин як із Заходом, так і зі Сходом. Я б назвав це політикою стратегічної рівноваги", - сказав Янукович.

Європейська інтеграція залишається пріоритетом зовнішньої політики України.

"Коли Україна стане членом ЄС - питання часу. Ми розуміємо, що величезна відповідальність за це лягає не на ЄС, а на Україну. Бажання спільноти прийняти Україну буде залежати від того, наскільки швидко і якісно, за сприяння Брюсселя, ми проведемо необхідні реформи" , - сказав Янукович.

За словами президента, Україна усвідомлює те, що добитися європейської інтеграції вона може лише шляхом демократизації суспільства, однак звинуватив опозицію в прагненні дискредитувати владу.

"Я кажу абсолютно відкрито - я зацікавлений у тому, щоб була сильна опозиція і вільні, політично не ангажовані ЗМІ. Конструктивна критика змушує владу підтягнутися. На жаль, в Україні склалося інше положення. Опозиція своїми діями прагне дискредитувати владу, не враховуючи результати реалізованої нею політики", - сказав президент.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua