Харківська міліція вилучила документи в заступника зниклого редактора

Вівторок, 19 жовтня 2010, 08:56

Харківська міліція провела обшук квартири заступника редактора газети "Новий стиль" Петра Матвієнка.

За його даними, під час обшуку слідчі вилучили комп'ютерну техніку, де були чернетки для майбутніх статей та приватне листування, повідомляє Радіо "Свобода".

Матвієнко вважає, що це помста міліції за те, що він намагається надати широкий розголос справі зникнення свого колеги Василя Климентієва, звертається у цій справі до вищих державних посадовців, міжнародних інституцій, які спеціалізуються на захисті прав людини.

Близько 19:00 15 жовтня до оселі Матвієнка прийшли слідчі на чолі з Валерієм Легеневським, слідчим з особливо важливих справ головного управління МВС України.

За словами Матвієнка, у мотиваційній частині постанови Київського райсуду Харкова, зокрема, мовиться: "Через те, що Матвієнко робить заяви, дає інтерв'ю, скликає прес-конференції, їздить до Києва і невідомо, за які кошти він усе це робить, суд дає санкцію на проведення обшуку".

Журналіст зазначає, що правоохоронці діяли цілеспрямовано. Одразу ж почали вилучати електронні носії інформації, забрали з собою навіть комп'ютер дитини.

За словами Матвієнка, на дисках у комп'ютерній техніці була журналістська документація, чернетки, статті, база даних, а також приватне листування. А це вже порушення таємниці приватного життя, наголошує він.

Експерт харківської правозахисної групи Айгуль Муканова вважає підстави обшуку дещо дивними - хоча вона ще не бачила копію документа судової постанови про дозвіл на обшук квартири і в коментарі спирається на розповідь Матвієнка.

"Згідно з законом, така мотивація судової санкції не може бути обґрунтуванням для проведення обшуку. Тут є невирішене питання: немає в українському законодавстві процедури, яка б могла оберігати журналістів від такого втручання в їхню діяльність", - розповіла Муканова.

Радіо "Свобода" звернулося за коментарем до Легеневського, якого відрядили зі столиці до Харкова розслідувати причини зникнення Климентьєва.

"Я коментарів не даю", - лаконічно заявив Легеневський.

А заступник міністра внутрішніх справ Леонід Зима у телефонній розмові пообіцяв прокоментувати п'ятничний обшук квартири Петра Матвієнка за декілька днів, коли до Харкова приїде комісія з перевірки перебігу слідства.

Як відомо, головний редактор газети "Новий стиль" Климентьєв зник у серпні. Порушено справу за статтею "навмисне вбивство".

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування