Яценюк просить Тимошенко натиснути на депутатів

Четвер, 28 жовтня 2010, 18:28
Лідер "Фронту змін" Арсеній Яценюк закликав лідера "Батьківщини" Юлію Тимошенко не допустити незаконного продовження терміну повноважень Верховної Ради.

Про це він заявив в Рівному, повідомляє його прес-служба.

Яценюк підкреслив, що наразі немає конституційних способів продовжити життя нинішнього парламенту до 2012 року.

Конституція, дію якої відновив Конституційний суд, вимагає проведення виборів до Верховної Ради у березні 2011 року.

"Якщо президент Янукович отримав повноваження президента Кучми, то це означає, що сьогоднішній парламент отримує терміни парламенту часів президента Кучми", - підкреслив він.

Лідер партії зазначив, що навіть якщо парламент отримає позитивний висновок Конституційного суду щодо продовження терміну повноважень Ради, у визначені законодавством терміни народні депутати не встигають внести зміни до Конституції.

"Якщо вони внесуть ці зміни, це буде порушення процедури. А я нагадаю: політична реформа 2004 року була скасована саме на підставі порушення процедури", - підкреслив він.

Лідер "Фронту змін" нагадав, що звернувся до президента Януковича як до гаранта Конституції з вимогою забезпечити проведення виборів і фінансування виборчого процесу, як того вимагає Основний закон, у березні наступного року.

"Продовження терміну повноважень парламенту я вважаю політичним злочином. Тому що це означає відібрати право людей обирати", - підкреслив Яценюк.

Він звернувся до Юлії Тимошенко "як до політичного лідера, у партійній фракції якого є 120 депутатів, із закликом забезпечити їхні голоси".

"Ми з НУНС точно забезпечимо 31 голос. Таким чином, у регіоналів не буде 300 голосів для продовження терміну повноважень нинішнього парламенту. Не дайте можливості вкрасти владу в народу. Адже вибори - це можливість для народу змінити владу", - підкреслив він.

Лідер "Фронту змін" також спростував твердження влади про неможливість провести вибори через те, що вони обійдуться у 1,5 мільярди гривень.

"Чи 1,5 мільярди сьогодні платити, чи через рік - їх все одно треба буде платити. Причому 80% коштів, які йдуть на фінансування виборчої кампанії, - це зарплата членів виборчих комісій", - додав Яценюк.

Українська правдаpowered by lun.ua