Янукович знає, хто найбільше впливає на суди

Четвер, 28 жовтня 2010, 19:25
Президент Віктор Янукович звертає увагу спікера Володимира Литвина на неприпустимість впливу депутатів на діяльність суддів.

Про це Янукович заявив у своєму листі до спікера, повідомляє його прес-службаю

Глава держави наголошує, що той має забезпечити виконання закону про судоустрій і статус суддів щодо недопущення втручання парламентаріїв у процес обрання суддів.

Президент нагадав, що прийнятий 7 липня закон про судоустрій і статус суддів обмежує участь президента та парламенту в процесі призначення судді на посаду вперше та обрання на посаду судді безстроково.

Участь глави держави та Верховної Ради у процесі призначення та обрання суддів є виключно церемоніальною, а вирішення основних питань покладено на незалежні суддівські органи - Вищу раду юстиції та Вищу кваліфікаційну комісію суддів.

Янукович наголосив, що зазначені положення закону отримали позитивні відгуки європейських експертів та були сприйняті як посилення незалежності суддів, що підтверджується Експертним висновком Венеціанської комісії.

"У вказаному висновку також наголошується на необхідності подальшого зменшення політичного впливу на процес формування суддівського корпусу", - зазначається у листі президента.

Водночас, констатує Янукович, на останніх засіданнях парламенту мали місце випадки обговорення кандидатур окремих суддів та перенесення їх розгляду у зв'язку із зауваженнями депутатів.

"Подібна практика не відповідає положенням закону про судоустрій і статус суддів щодо невтручання у процес обрання суддів представників інших гілок влади та сприймається європейською спільнотою як випадки тиску на суддів", - вважає президент.

"З огляду на викладене вважаю подальше здійснення впливу на суддів з боку депутатів неприйнятним, а виконання положень закону принциповим для проведення судової реформи та підвищення міжнародного іміджу", - наголошує він.

Українська правдаpowered by lun.ua