Влада тисне на відомого історика, який вивчає Голодомор?

0 переглядів
Середа, 10 листопада 2010, 16:29

Сумська обласна влада чинить тиск з метою звільнення керівника місцевого архіву історика Геннадія Іванущенка.

Про це йдеться у заяві Центру досліджень визвольного руху.

За словами представників Центру, протягом п'яти останніх місяців представники місцевої влади "цілеспрямовано шукають "вагомі" підстави для звільнення Іванущенка".

"Після несприйняття паном Іванущенком пропозиції піти "за власним бажанням", в архіві розпочато "розслідування" та робляться спроби звільнити історика шляхом оголошення "необхідної" кількості доган на основі спотворених і штучно підібраних "фактів", - сказано у заяві.

Іванущенко - відомий історик, автор книг про Голодомор 1932-1933 років, українську революцію 1917-1920 років, діяльність ОУН та УПА на Сумщині.

"Тиск на історика пана Іванущенка є спробою політичної сили втрутитися в академічну дискусію навколо комплексу питань щодо політичних репресій, Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні, визвольного руху", - сказано у заяві.

У Центрі також наголосили, що сумський архів під керівництвом Іванущенка - єдиний архів, який повністю оцифрував усі 57 тисяч актових записів про смерть людей в період Голодомору 1932-1933 років.

Як відомо, СБУ раніше затримала історика Руслана Забілого і вилучила наукові праці та копії архівних документів музею "Тюрма на Лонцького".

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua