Між БЮТівцями і регіоналами намітився прогрес в епопеї доступом до інформації

Четвер, 11 листопада 2010, 11:43

Переговорна група, яка працює над законом "Про доступ до публічної інформації", домовилася внести поправки у документ, які дозволять ухвалити його у повторному другому читанні.

Про це сказано у спільній заяві авторів альтернативних законопроектів про доступ до публічної інформації БЮТівця Андрія Шевченка і "регіоналки" Олени Бондаренко.

Так, переговорна група напрацьовує поправки, які дозволять Верховній Раді ухвалити законопроект Шевченка.

Також члени групи домовилися розробити нову редакцію закону "Про інформацію" на базі законопроекту за авторством Бондаренко, Володимира Ландіка і Юрія Стеця. 

"Переговорна група виходить зі спільного розуміння, що закон має гарантувати максимальний доступ громадян до інформації і відповідати базовим підходам Ради Європи", - сказано у заяві.

Крім того, переговорна група узгодила ключові принципи, які будуть відтворені у законах:

публічна особа (політик, державний службовець) має менший захист свого приватного життя, ніж звичайний громадянин;

інформація, якою розпоряджаються органи влади, є апріорі відкритою для всіх громадян, крім випадків, описаних законом (наприклад, конфіденційна інформація, таємниця, службова інформація);

доступ до таємної інформації (наприклад, державна таємниця, оперативно-розшукова діяльність тощо) регламентується окремими законами;

доступ до інформації не повинен блокувати роботу органів влади та місцевого самоврядування.

До переговорної групи входять представники комітету з питань свободи слова та інформації, адміністрації президента, Кабінету міністрів, а також представники ініціативної групи громадських організацій та журналістів.

Як відомо, розгляд законопроекту про доступ до публічної інформації було відкладено на наступний пленарний тиждень.

Українська правдаpowered by lun.ua