Хорошковський, Могильов, Азаров і Табачник претендують на "Будяк року"

Середа, 17 листопада 2010, 08:53

Голова СБУ Валерій Хорошковський може отримати антипремію "Будяк року", яку вручають правозахисники за найгірші порушення прав людини в Україні.

10 грудня Україна дізнається, хто з чиновників або організацій найбрутальніше порушував права людини, але з головними претендентами оргкомітет Української Гельсінської спілки з прав людини, яка вручає антипремію, вже визначився.

Як повідомив "Deutsche Welle" член правління Української Гельсінської спілки Євген Захаров, загалом номінантів десять.

Зокрема, шанс отримати "Будяк року" є в усієї адміністрації президента України - за незаконний збір приватної інформації про соціально активних людей.

Також гідним номінантом вважають голову СБУ Валерія Хорошковського. Зокрема, за використовування спецслужби для боротьби з опозицією і через конфлікт інтересів.

"Голова СБУ одночасно і власник найбільшого медіа-холдінгу країни,  і член Вищої ради юстиції, яка призначає та звільняє суддів", - нагадує Захаров .

Майже рекордсменом за  кількістю аргументів на право отримати "Будяк року" є міністр внутрішніх справ України Анатолій Могильов. Окрім великого числа скарг від затриманих на дії міліції, йому закидають ще й негідне ставлення до самих міліціонерів.

Як розповідає Захаров, у той час, як для вищих ешелонів МВС закуповують дорогі автомобілі, у сотнях райвідділків міліції в Україні немає туалетів.

Міністр освіти Дмитро Табачник також може отримати "Будяк року" - за провальне зовнішнє тестування, переписування підручників історії та намагання запровадити у вищій школі платні послуги, повідомив Захаров.

Претендентом на антипремію є й прем'єр-міністр Микола Азаров. Його можуть "нагородити" за дискримінацію жінок. Захаров нагадав, що в українському уряді жінок немає, а його керівник неодноразово казав, що керувати - це нежіноча справа. powered by lun.ua